גטו אלרט (צילום: yourblackworld.com)
אפליקציה שהיא אזהרת המסע שלכם | צילום: yourblackworld.com

אם אתם בעלי חוש הרפתקני ובחרתם לשוטט באזורים פחות קונבנציונאליים בחו"ל - כנראה שאתם חייבים להוריד לסמארטפון שלכם את האפליקציה החדשה "Ghetto alert", המתריעה מפני כניסה לאזורים מסוכנים וגם מספקת מידע על תנאי מזג אוויר במקום בו אתם מטיילים.

מחשב מסלול מחדש: הפעם בלי סיכונים מיותרים

ה- "Ghetto alert" היא תוכנת GPS חדשה שפותחה על ידי מיקרוסופט. איך היא עובדת? ברגע שאתם מתקרבים לשכונה או לאזור שאינם ידידותיים לתייר, בלשון המעטה, תקבלו אזהרה מידית למכשיר שלכם.
פונקציה נוספת של האפליקציה קשורה דווקא למידת הטמפרטורות- יוצאים לטרק מאתגר? באמצעות האפליקציה תוכלו לבדוק את תנאי מזג האוויר במקום וכך להימנע ממצבים מסוכנים.

הפטנט שאושר לאחרונה, מבוסס על נתונים סטטיסטיים של אחוזי פשיעה בעולם ועל אינפורמציה עדכנית של מזג האוויר. "כל מי שמטייל בעולם עלול להיתקל בקשיים שונים כגון כניסה בשוגג או בלית ברירה לשכונות שאינן בטוחות, וטיול בשטח פתוח בתנאי טמפרטורות קשים", נכתב בפטנט.

עם זאת, ישנם חששות שהתוכנה עלולה לפגוע במוניטין ובכלכלה של אזורים בעייתיים בעולם ויש ברשת תגובות הקוראות להימנע משימוש באפליקציה. בנוסף, בוושינגטון פוסט דווח כי היא גרמה להרמת גבות גם בקרב קהילת ההיי טק.

את האפליקציה יהיה ניתן להוריד בקרוב גם לסמארטפונים וגם למכשירי GPS ברכב.

>> 10 אפליקציות חינמיות לתיירים
>> אתרי תיירות שבדרך להיעלם מהעולם