אין תמונה
נחלת העבר? ספרי טיולים

כל מי שנסע לחו"ל בעידן ה"קדמוני" שלפני תקופת הסמארטפונים, חווה את הקושי וחוסר הנוחות שבסחיבת ספרי תיירות. אבל כיום, מי שנושא עימו סמארטפון יכול ליהנות ממדריכי טיולים מקיפים, שבנוסף למידע על המקום בו מבקרים, אפשר גם להזמין דרכם טיסות, לצפות בסיורים וירטואליים ואפילו לקבל מדריך אישי המלווה אתכם בזמן הטיול. מחיר השירות? חינם אין כסף.

אורן אור, סמנכ"ל בחברת הנסיעות פינגווין, ממליץ על 5 אפליקציות חינמיות ששווה לכם להוריד במידה ואתם נוסעים לחו"ל בקרוב. יש לכם המלצות נוספות? טקבקו לנו!

1. Trip Advisor
אפליקציה חינמית לאתר הפופולארי המאפשרת לקבל מידע מהימן ממטיילים- כמו גם חוות דעת, המלצות ותמונות. האפליקציה מאפשרת גישה לאינפורמציה תוך כדי תנועה, באמצעות מצלמה שסורקת את הסביבה. בנוסף, אפשר דרכה להזמין טיסות ומקומות לינה ולקבל מידע על אתרים אטרקטיביים באזור בו מטיילים.
אייפון / אנדרואיד2. מאתר רשתות אלחוטיות חינמיות
למה לשלם הרבה כסף על אינטרנט כשיוצאים לחו"ל? ברחבי העולם קיימות למעלה מ- 150,000 נקודות אינטרנט במסעדות, מלונות ובתי קפה. ה- GPS של המכשיר מאתר בקלות רשתות ומציג אותן על המפה כולל הוראות הגעה. המידע מתעדכן באופן רציף ע"י גולשים ומשתמשים.
אייפון / אנדרואיד

3 . המדריכים של Pocket Guide
האפליקציה הזו הופכת את הטלפון למדריך טיולים והיא כוללת אפשרות למדריך קולי המלווה את התייר במסלולי הטיול השונים. בנוסף, ניתן להוריד מפה מפורטת של העיר שפועלת גם ללא חיבור לרשת ומציגה מידע רב. על המפה יש סימוני בלון ליד אטרקציות ואתרי תיירות- לוחצים על הסימון והמכשיר מיד הופך למדריך שמספר על המקום בליווי קטעי וידאו ותמונות. במפה יש מידע מפורט, לדוגמא- תוכלו למצוא דרכה אפילו ברזיות מים שקיימות בערים בהן אתם מטיילים.
אייפון / אנדרואיד

4. Happy Hours
המדריך לחובבי השתייה. באפליקציה הזו יש מידע על ברים ופאבים ברחבי ארה"ב, כולל תמונות של המקום, תצוגה של התפריט, דרכי גישה וכמובן – מה יש ללקוחות אמיתיים להגיד על המקום. אפשר לראות את המידע על מפה שמציגה מקומות באזור בו מטיילים, או לחפש באינדקס עם הרבה פילטרים: שעות פתיחה של המקום, האם יש הופעה של להקה, אינטרנט אלחוטי בחינם, סוג המטבח ועוד.
אייפון / אנדרואיד5. טיים אאוט ניו יורק
מדריך טיים אאוט בגרסת הסמארטפון  - כל המידע שתייר צריך לתפוח הגדול: תערוכות, מופעים, קונצרטים, שלל אירועים וכמובן מפה שמציגה מה יש בסביבה. בנוסף ניתנות המלצות, כתובות, טלפונים ועוד. האפליקציה פועלת גם ללא חיבור לרשת.  
אייפון / אנדרואיד 

נוסעים לחו"ל בקרוב? תעשו לנו לייק!
>> טיול מאחורי סורג ובריח: בתי כלא שהפכו לאתרי תיירות