במהלך חודש מרץ בוטלו ההגבלות על מספר היוצאים והנכנסים מנתב"ג ולאט לאט יעדים שונים בעולם החלו להיפתח לישראלים מחוסנים. בתוך כך, גם ההתעניינות של הישראלים לצאת לחופשה עלתה בצורה משמעותית.

באתר "טיסות סודיות" מציינים שעדיין ישנה אי-ודאות לגבי המדינות אליהן ניתן לטוס ללא בידוד, לגבי הנהלים של כל אחת מהן בנוגע לנוסעים נכנסים ולגבי האטרקציות שפועלות בתקופה הנוכחית, דבר שגורם לכך שבפועל הישראלים עדיין לא יוצאים בהמוניהם לחו"ל. ובכל זאת, בחודש האחרון אנו רואים עלייה משמעותית בחיפושי הטיסות לחו״ל והתעניינות בתכנון החופשות להמשך השנה.

לעוד מידע היכנסו לאתר "טיסות סודיות"

כך, מנתונים המבוססים על אלפי חיפושי טיסות בחודש מרץ לעומת חודשים קודמים, נראה שיוון היא המדינה עם הביקוש הכי גדול עם עלייה של 450 אחוזים בחיפושים. ב"טיסות סודיות" מציינים שהביקוש הגבוה ביותר הוא לסנטוריני (34%) ואחריו עיר הבירה אתונה (16% מהחיפושים). חברות הלואוקוסט וויזאייר וראינאייר כבר זיהו את הפוטנציאל והודיעו על פתיחת קוים בעונת הקיץ (החל מיוני) מנתב״ג לרודוס, כרתים, סנטוריני, מיקונוס, קורפו וזקינטוס. 

זקינטוס (צילום: Shutterstock - Michail Makarov)
בקרוב - טיסות ישירות מהארץ לזקינטוס | צילום: Shutterstock - Michail Makarov

גם יעדי בטן גב רחוקים בעלייה

בנוסף ליוון, גם תאילנד, אחת מהמדינות המתויירות בעולם, חווה גידול בביקושים מצד הישראלים. אמנם המדינה סגורה לתיירים כרגע, אך לאחרונה פורסם מתווה חדש לפתיחת הגבולות לתיירים מחוסנים. והפיילוט באי פוקט יחל החודש (אפריל) ובמסגרתו יידרשו תיירים נכנסים לבידוד של שבוע במלון. החל מחודש יולי, על פי התכנון, ניתן יהיה להיכנס לתאילנד ללא חובת בידוד. לאור המתווה החדש ראינו בחודש מרץ גידול של 185 אחוזים בחיפוש טיסות לבנגקוק ופוקט לעומת חודש פברואר.

בדומה לתאילנד, במרץ חל גידול של קרוב ל-200 אחוזים בחיפוש טיסות לסיישל שנפתחה מחדש לתיירים ישראלים ללא חובת בידוד. חברות התעופה דיווחו שאחוזי התפוסה בטיסות לסיישל גבוהים מאוד. 

סיישל (צילום: ליאת כהן רביב)
סיישל חוזרת לככב אצל הישראלים | צילום: ליאת כהן רביב

חיפוש טיסות לניו-יורק: גידול של 377% לעומת חודש פברואר

ב"טיסות סודיות" מציינים שלאורך השנה האחרונה, על אף מצב התחלואה הקשה במדינות השונות שבה, נותרה ארה״ב היעד היציב ביותר מבחינת מגבלות הכניסה והבידוד. בהתאם המשיכו חברות התעופה האמריקניות לטוס כמעט ללא הפסקה, כולל טיסות דלתא ויונייטד לנתב״ג, אם כי תדירות הטיסות ירדה משמעותית. כך, לאורך כל תקופת הקורונה, ניו-יורק המשיכה להיות היעד המבוקש ביותר לחיפוש טיסות בחודש מרץ. ניתן להסיק מכך שישראלים רבים מרגישים בנוח להזמין טיסות לארה״ב עם ודאות גבוהה שהן יצאו לפועל.

נכון להיום ישנה חובת בידוד בניו-יורק לנוסעים נכנסים אך ל-4 ימים בלבד.

לעוד מידע היכנסו לאתר "טיסות סודיות"