מה יעשה אתכם יותר מאושרים, טיפול פסיכולוגי או העלאה במשכורת? לפי מחקר בריטי שנערך לאחרונה, טיפול פסיכולוגי יעיל יותר. מהמחקר עולה שטיפול פסיכולוגי משמעותי יעיל פי 32 מתוספת שכר.

המחקר בדק את אושרם של אנשים לאורך תקופה. לחלק מהנבדקים הוענקה תוספת של 25 אלף ליש"ט (כ-150 אלף שקל) בשנה, ואילו לאחרים ניתן טיפול פסיכולוגי בשווי 800 ליש"ט (כ-6,500 שקל).

"כסף לא יעשה אותך מאושר", קובע הפסיכולוג כריס בויס מאוניברסיטת וורוויק הבריטית, שערך את המחקר. "ערכו של הכסף בחברה המודרנית הוא מופרז. הבריאות הנפשית שלכם שווה הרבה יותר. אמנם אם תזכו בלוטו זה ישנה לכם את החיים, אבל לא בטוח שלטובה".

בויס טוען שערך את המחקר במטרה להוכיח לממשלה בארצו שיש להפוך את הטיפול הפסיכולוגי לנגיש יותר עבור השכבות החלשות. "כרגע הממשלה מתעסקת רק בלעודד את הצמיחה, יש דברים יותר חשובים מזה", הוא מסביר. "ב-50 השנים האחרונות מדינות העולם המערבי רק צמחו, אבל אנשים נהיו פחות ופחות שמחים".

בנוסף, מגלה המחקר כי פיצוי כספי לנפגעי טראומה הוא לא אפקטיבי. "אירוע שפוגע בנפש לא יכול להיות מטופל בדרך אחרת", אמר בויס. "על המדינה לממן לנפגעי טראומה טיפול נפשי הולם".

>> לאהבה יש מחיר? כנראה שכן