אחרי שבדקנו בעזרת הגרפולוגיה כמה אתם חברותיים, מה מצב הזוגיות שלכם ואפילו איך אתם במיטה, הגיע הזמן להסתכל עמוק יותר לתוך האישיות שלכם. מה מניע אתכם, הרגש או השכל? קחו דף חלק וביד חופשית ציירו שמיים, ים וכוכבים. עכשיו, בואו נבדוק מה זה אומר.

מצעים (צילום: Thomas_EyeDesign, Istock)
אני חושבת שאני רגשית, אבל מרגישה שאני הגיונית | צילום: Thomas_EyeDesign, Istock

ים של רגשות

הים מלמד אותנו על הפנימיות שלנו, וכיצד אנחנו יכולים לגבור על הרגש שמבעבע בנו. במשך היום אנו נחשפים להמון גירויים, ונשאלת השאלה אם אנחנו נענים להם באימפולסיביות או במתינות.

אין תמונה
אתם חייבים לפרוק
ים סוער, גלים גבוהים ומעורבלים

אתם מאוד אימפולסיביים וקשה לכם לשמור דברים בבטן. אתם חייבים להוציא החוצה הכל, כאן ועכשיו! אם אשתך ציירה ים כזה, נראה שהיא לא ממש שואלת אותך לפני שהיא מקבלת החלטה. זה עשוי להסביר את העובדה שהיא קנתה מגפיים במחיר של פלזמה קטנה בלי לשאול אותך.

אין תמונה
די עם הדחיינות
ים עם גלים מופרדים

העניין עלול לרמוז שיש לכם בעיה בפתרון בעיות אישיות ורגשיות. אתם מטאטאים הכל מתחת לשטיח, ומעדיפים לדחות למחר מאשר לעשות. אם בעלך צייר ים שכזה את יכולה להבין מדוע מאוד קל לשכנע אותו להיות בצד שלך.

אין תמונה
דבר אל הלמפה
ים רגוע/קווים ישרים

אתם לא אוהבים לנדב מידע, ולא מזדרזים לשתף אף אחד. אם בעלך צייר ים כזה – יותר טוב לדבר ללמפה מאשר לדבר איתו על מטבח חדש.

 

אין תמונה
אלק, ביטחון עצמי
גלים גבוהים

ככל שהגלים יותר גבוהים, כך אתם יותר רגישים. עם זאת, ככל שאתם יותר רגישים, כך אתם גם יותר פגיעים. יכול להיות שאתם משחקים אותה בעלי ביטחון עצמי, אבל בשטח ההפך הוא הנכון.

אין תמונה
מי ביקש דגים?
ים עם דגים, סירה או ספינה

אתם מגדילים ראש! לא התבקשתם לצייר דגים וסירות ובכל זאת ציירתם. אתם מאוד יצירתיים, אך עם זאת גם מעט ילדותיים וביקורתיים, לעיתים אפילו עקשנים וקטנוניים. קשה לבקש מכם להיות הגיוניים, ומצד שני בלתי אפשרי לשכנע אתכם.

כוכבים חושבים על אש קטנה

הכוכבים מלמדים אותנו על מידת ההיגיון שלנו. ככל שיש לנו יותר כוכבים, כך אנו יותר הגיוניים, ולא נותנים לרגש להכתיב לנו את החיים.

אין תמונה
איפה ההיגיון?
עד 4 כוכבים

מה שמנחה אתכם זה הרגש, ולא ההיגיון. נסו לשלב קצת היגיון ותגיעו יותר רחוק.

 

אין תמונה
שאלו עליכם באוניברסיטה
למעלה מ-5 כוכבים

ההיגיון שלכם עובד! אתם יודעים לנתח את הדברים בגובה העיניים, ולא לוקחים יותר מדי ללב. יש לכם תפיסה מהירה ואתם יכולים ללכת על לימודים גבוהים.

 

אין תמונה
לא יעבדו עליכם
כוכבים עם מבנה שפיצי

אתם תותחים, אתם מסוגלים ללמוד לימודים גבוהים ולהצליח בהם בגדול. יש אצלכם הפרדה מוחלטת בין הרגש להיגיון, ואי אפשר לסדר אתכם.

 

אין תמונה
מבולבלים? גם אנחנו!
מעוגלים/מעורבים עם שפיצים

אתם מבולבלים ולא תמיד יודעים מה להחליט. לפעמים הרגש גובר אצלכם על ההיגיון, ולפעמים דווקא להפך. לכן, מי שיודע ללחוץ על הכפתורים שלכם, יכול להוציא מכם הכל.

אין תמונה
מה עם קצת ביקורת?
כוכבים כנקודות

אתם אנשים פרפקציוניסטים שיודעים להסתכל גם על הפריטים הקטנים. אתם מהחבר'ה הטובים, אנשים הגיוניים שלא נותנים לרגש לשלוט להם על הראש. מצד שני, יש לכם בעיה אחת גדולה – קשה לכם לקבל ביקורת.

אין תמונה
לאן זורחים היום?
ירח

אם הירח שלכם בצד שמאל - צאו מהסגירות שלכם. אם ציירתם ירח בצד ימין – אתם מתבקשים להיות טיפה פחות צעקניים.

מילה של אזהרה

כמו תמיד - קחו את הדברים בקלות. ציור אחד יכול לתת אינדיקציה, אבל הוא לא מחליף דיאגנוזה שלמה של האישיות שלכם.

מרדכי שרם הוא גרפולוג ממכון פלאי הגרפולוגיה, המעביר הרצאות והפעלות לערבי גיבוש