בר רפאלי (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
גם שטחית, גם פקחית | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

מזל תאומים הוא המזל השלישי בלוח השנה של התורה וגם בלוח האסטרולוגיה, ולכן הוא מסמל את כוח הקו האמצעי, שתמיד מיוצג על ידי המספר שלוש. כוחו של הקו האמצעי הוא שמאפשר את קיומם של חיים, הוא הסוד לאהבת אמת ולאיזון חברתי.

במקורות מוזכרים תאומים במספר מקומות. אחד מהם הוא שיר השירים, שבו נאמר "שני שדייך תאומי צביה". מה הקשר בין החזה לבין מזל תאומים? מסביר ספר הזוהר כי המונח תאומים מסמל את המהות של שניים שהם אחד. זהו החיבור בין קו ימין שמייצג את ספירת "חסד" (נתינה וחלוקה) לבין קו שמאל שמייצג את ה"גבורה" (קבלה ולקיחה). החזה מייצג את קו האמצעי, הכוח שיוצר מעגליות, איזון ושלמות, היכולת לחבר שניים שונים לאחד בהרמוניה, היכולת לקבל על מנת לתת.

מרקורי, הנקרא בעברית "כוכב חמה" או פשוט "כוכב", הוא כוכב הלכת השולט על חודש סיוון ומזל תאומים. במיתולוגיה היוונית היה מרקורי השליח, כלומר זה שנמצא בשני הצדדים - פעם אצל הנותן ופעם אצל המקבל. זה הכוח של קו אמצעי, שהוא מעין צינור שמעביר מהנותן למקבל.

סוכני מכירות או עיתונאים?

החיבור המיוחד בין הדומיננטיות של יסוד האוויר אצל מזל תאומים, שמסמל מהירות וגמישות מחשבה, עם כוכב הלכת כוכב שהוא המהיר מבין כוכבי הלכת (שנת כוכב היא 88 ימים), והוא גם השם של מתכת הכספית שהיא סמל למהירות, נותן לבני המזל את סמלם המסחרי - מחשבה מהירה כברק.

בני מזל תאומים הם הסמל לתקשורת המודרנית, מהירה ורבת פרטים. המהירות של התאומים היא סמל לאנרגיית חיים ולפקחות מצד אחד או לרגעיות, שטחיות וחוסר קביעות מן הצד השני.
במילה מהירות אפשר למצוא את כוחם של בני מזל תאומים, כמו גם את חולשתם. מהירות התגובה של התאומים היא מעל לממוצע, וביכולתם להבין ולעכל את מה שקורה ולהשיב בו בזמן.

הכח של התאומים הוא ביכולתם לראות דברים דרך יותר מזוג עיניים אחד, ולשנות את זווית הראיה בקלות מדהימה. מהירות המחשבה של התאומים נותנת להם כח שכנוע והם יכולים לתקשר עם אנשים בצורה לא רגילה. לכן, כישרונם הגדול כאנשי מכירות. באותה המידה הם יכולים לשנות את גישתם כהרף עין ולהציג את הגישה החדשה כאילו הקודמת לא הייתה, וזה כוחם כאנשי תקשורת ובעיקר כעיתונאים.

מלבד היותם חברותיים, מקסימים ומבדרים, יש בהם צד עמוק יותר. זריזות המחשבה נובעת מחוסר פנימי עמוק, הדוחף אותם לנוע במהירות בחיפוש אחר הסיפוק. כאשר בני מזל תאומים חסרים רוחניות שתתבטא במחויבות לזולת ולאהבת אמת, הם יפלו לאנוכיות ולשטחיות ריקנית, אותה ינסו למלא בנדודים אינסופיים בשדות המידע ומערכות היחסים. הם יבואו לידי סיפוק של ממש רק כאשר תהיה להם מחויבות עמוקה לערכים - חיבור עם העולם הרוחני, למערכות יחסים - חיבור עם הזולת, ולעצמם - חיבור בין חומר לרוח, גוף ונשמה.

רוצים לגלות את סודה של האהבה?

בספר יצירה נאמר "המליך אות ז' בהילוך וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהם תאומים בעולם וסיוון בשנה ...". האות ששולטת על מרקורי על פי ספר היצירה היא האות ר', וכשנחבר את שתי האותיות נקבל ר"ז - סוד החיים, שמוצפן באנרגיה של מזל תאומים וכוכב, היכולת לאזן בין רצונות שונים, דחפים שונים, בני אדם שונים לאחד שלם - וזהו סודה של האהבה. היסוד השולט במזל תאומים הוא יסוד האוויר שגם הוא קו אמצעי, ומכיוון שמזל תאומים הוא השלישי בחודשי האביב, יש בו כח של אוויר גם מצד היותו השלישי.

במעמד הר סיני, שחל בחודש סיוון ובמזל תאומים, השתתפו 600 אלף איש כאחד. לפי ספר הזוהר, כל אחד באותו מעמד חווה ושמע משהו אחר, וכולם צודקים. היכולת לראות את כל הזוויות השונות ולחבר את כולן לתמונה אחת רב ממדית קיימת במזל זה. זהו הסוד של התורה ושל קו האמצעי.

את ההוכחה לכוחו של הקו האמצעי נותנים לנו המקובלים מן העולם הגשמי. צבע הנוזלים בגוף האם הוא אדום, צבע הדם המסמל את ה"אני" - קו שמאל, ספירת גבורה. לעומת זאת חלב האם, היוצא מן החזה, "תאומי צביה", שאותו יונק התינוק וממנו הוא מקבל את חייו, צבעו לבן, המסמל את הנתינה, ספירת החסד והאהבה. זה הכוח של מזל תאומים - לקחת את החיובי ואת השלילי, לחברם יחדיו ולהפוך את האנוכיות לכוח של נתינה.

עם ישראל יצא ממצרים במזל טלה, אשר לפי האסטרולוגיה הוא הסמל לאגוצנטריות של ילד קטן, ועבר תהליך של 49 יום של ספירת העומר כדי להגיע למזל תאומים ולמתן תורה, שהיא שני לוחות הברית המהווים את סמלו של מזל תאומים. שניים שהם אחד, כאשר כל התורה כולה היא "ואהבת לרעך כמוך", אני ואתה באחדות.

>> לשיעור הקודם: מה עוצר את ההתפתחות הרוחנית שלנו?
לכל שיעורי הקבלה
רוצים לקרוא עוד על קבלה? כנסו לאתר של חיים קבלה

על חג השבועות לפי הקבלה

העדכונים הכי חמים ישירות לנייד:
שלחו את המילה "מבזק" למספר 5000 ותתחילו להתעדכן