תינוק על משקל (צילום: Nikolay Suslov, Istock)
גם למשקל יש משקל? | צילום: Nikolay Suslov, Istock

לפי הנומרולוגיה, לתאריך הלידה של ילדנו ולשם שאנו נותנים לו יש משמעות והשפעה על אופי הילד ותכונותיו. הנומרולוגיה המערבית, תורה המייחסת משמעות למספרים, מבוססת על תורת פיתגורס, לפיה לכל ספרה מ-1 עד 9 יש תכונות בסיסיות משלה. לפי תאריך הלידה המלא, ניתן לדעת מי הילד שלפנינו - מה יהיו תכונותיו ומה תהיה התנהגותו בגיל הילדות.

איך מחשבים? החישוב נעשה לפי חיבור של כל הספרות בתאריך הלידה: יום הלידה + חודש הלידה + שנת הלידה. את התוצאה מצמצמים בגימטרייה קטנה למספר אחד.

בואו ניקח לדוגמא את התאריך 15/3/2001. החישוב נעשה כך: 1+5+3+2+0+0+1. התוצאה היא 12, שהם 1+2, שהם 3. כלומר, המספר של הילד שנולד בתאריך זה הוא 3. ניתן לחבר את כל המספרים ולצמצמם למספר הסופי, חוץ ממספרי מאסטר - 11 ו-22 - ומספרי קארמה - 13, 14, 16 ו-19 - שאותם לא מצמצמים.

אז מה יצא לי?

תינוק מדבר באייפון (צילום: Viatcheslav Dusaleev, Istock)
מספר 8? יש לך חוש עסקי מפותח | צילום: Viatcheslav Dusaleev, Istock

עשיתם את החישוב ורוצים לדעת עוד על ילדכם? בדקו ברשימת התכונות שלהלן. חשוב לזכור המספרים מייצגים רק חומר גלם ראשוני, אך בכדי לתת אבחון מדויק צריך את כל הנתונים של מפת הילד: שם פרטי, שם משפחה ותאריך הלידה ואת הצירופים שבתוכם.

מספר 1
לילד כזה טוב לתת עצמאות ומנהיגות. אם מקשים עליו יתר על המידה או מפעילים סמכות חזקה של ההורים, מורידים ממנו את המוטיבציה לעצמאות עלולים דווקא לגרום לו להתמרד, לנהוג בחוסר הקשבה להורים ואפילו לפתח רגישות למיגרנות.

מספר 2
זקוק להורים תומכים מאד, רגיש וטוב באמנות, עם נטייה למופנמות ומעט ביישנות, קשור לאם, הזוגיות של הוריו המשפיעה עליו. חשוב שיפתח את הדמיון והיצירתיות, להקשיב לו, ולהקרין לו ביטחון ותשומת לב. עקב הרגישות שלו, עלול לחוות רגישות בבטן ובמערכת הנשימה.

מספר 3
אוהב חופש ויצירתי מאד. צריך לתת לו את האפשרויות בכדי שיממש את היצירתיות שבו. עליו ללמוד להיות בעל שליטה. עלול לפתח נטייה להשמנה ודלקות גרון ורגישות בחניכיים ובלסתות.

מספר 4
המסגרת והסמכות המשפחתית מעניקה לילד המון ביטחון, ולילד כזה חשוב מאד להיפתח לעולם באווירה כזו. רגישות עלולה להיות באזור הגב התחתון.

מספר 5
ילד הזקוק לריגושים והרפתקאות, אחרת הוא משתעמם מהר. חשוב לתת לו ביטחון ולעודדו לפעילות ספורטיבית. אם הוא בחוסר איזון, הוא עלול להיות בחוסר שקט ולפתח סוג של היפראקטיביות, בעיות קשב וריכוז וכדומה.

ילדה מתאפרת עם מראה ורודה- הרגלי יופי של ילדות (צילום: istockphoto)
מספר 6? בעלת חוש אסתטי ועניין ביופי | צילום: istockphoto
מספר 6
צריך לעודד אותו לעזור בבית ולהקנות לו את התובנה של עזרה לזולת. ילד זה הוא מאוד משפחתי, וזקוק להמון אהבה וחום. הוא בעל חוש אסתטי, שבא לידי ביטוי ביופי חיצוני וגם פנימי. עלול להיות בעל רגישות בריאותית בכל מה שקשור למחזור הדם.

מספר 7
ילד שרוצה את הכול. בעל נטייה לפינוק ושאיפה לשלמות. ההורים לא צריכים לדחוק בו אלא לאפשר לו לעשות הכול בקצב שלו. ילד כזה זקוק להמון אהבה, תשומת לב וחום. רגישות בריאותית תתפתח בכל מה שקשור לנוזלים בגוף.

מספר 8
ילד כזה אינו נפתח כל כך מהר, אך הוא ילד בעל כריזמה וחוש עסקי, ומאד נמשך לחומר, לכסף ולעסקים. בעל רגישות בשלד ובעור.

מספר 9
ילד עם המון אמביציה ומרץ. רגיש במקצת, אוהב מאד לעזור למעוטי יכולת ולהתנדב. טוב יהיה אם ההורים ימשיכו לעודד אותו בכך.

השם מקובל עליכם?

הנומרולוגיה הקבלית מאפשרת לנו ללמוד רבות משמו של הילד. הדבר יכול להנחות אותנו גם בבחירת השם. בגדול, כל שם הוא שם טוב לבד ממספר שמות שאינם מומלצים, כמו נמרוד, עומרי, עידית, פנינה, תום, יפה ונוספים. אם רוצים מאד שם כזה, ניתן להוסיף לילד שם שני נוסף. רצוי שהבחירה תיעשה באופן אינטואיטיבי, לפי תחושת ההורים. אם האמא מתעקשת על שם מסוים, צריך ללכת לפי בחירתה, מכיוון שסביר להניח כנראה שזה שם הנשמה של התינוק. עדיף שהשם יהיה בן ארבע אותיות, מכיוון שהאות הראשונה היא צורת חשיבת הילד ומהווה ברוב המקרים את האות הדומיננטית, האות השנייה קשורה למשפחתיות וליחסים בבית בין ההורים ובין האחים והאחיות, האות השלישית קשורה לרגישות בריאותית וכעסים, והאות הרביעית קשורה לתיקון של הילד ולהכוונה של ההורים.

הראיה הקבלית מתייחסת לשם הפרטי של הילד ולשם האמא כדי לדעת מי הילד שלפנינו. החישוב נעשה באמצעות הערך הגימטרי של האותיות המרכיבות את השם. ניקח לדוגמא ילד בשם מאור. קל לאבחן שמדובר בילד רוחני עקב האות מ' הראשונה בשם, הקשורה ליסוד המים ומראה כי הוא בעל חיבור רגשי לאנשים, פניו עדינות ונעימות, הוא מתוק ומעט אנרגיה רכה. האות השנייה בשמו, א', מראה איך יתנהג הילד. אלף קשורה ליסוד האוויר ויש בה אלמנט של נטייה להתפרצות ולבלתי צפוי. לכן הוא נראה ילד תמים אך אינו כזה, הוא מאד רגיש ופגיע, יש בו תכונות רכות כמו פסיביות, אהבה וחמלה, אך עם זאת הוא יכול גם להיות ממש לא צפוי ולנתק קשרים. פניו מאירות וחלקות, הוא חיובי ומאד אינטואיטיבי, ויכולתו לתקשורת חברתית מעולה. האות השלישית היא ו', שקשורה לכעסים ורגישות בריאותית. ילד כזה מפנים את כעסו, שכן האות ו' קשורה ליסוד האדמה. האות האחרונה היא ר', שקשורה לתיקון של אותו ילד: במה הוא צריך לעבוד על עצמו או לאן ההורים צריכים לכוון אותו. גם ר' קשורה ליסוד האוויר ולכן ילד כזה יצטרך לעבוד על תקשורת.

תקופת ה-מם

בואו נמשיך להתבונן במאור. בנוסף לאפיונים שהזכרנו, כל אות גם שולטת בתקופה בחיים: האות הראשונה מ' שולטת עליו בארבע שנות חיו הראשונות, ולכן הוא יהיה מאד רגיש ופגיע וזקוק לכל תשומת הלב. בגיל חמש האות א' תשלוט עליו, ואז הוא יתחיל להתמרד ולא יהיה צפוי, אך גם יהיה מאד סקרן. בגילאי 5-11 שולטת האות השלישית, ו', הקשורה למשפחתיות והשיא שלה בגילאי 10-11, תקופה בה המשפחה, היופי וההרמוניה מאד חשובים לילד. מגיל 11-13 שולטת האות הרביעית, האות ר'. בתקופה זו הילד מאד תקשורתי אך יש בו המון רגישות.

אם נחזור לנומרולוגיה המערבית, נחבר את השם ותאריך הלידה ונראה את הנטייה של הילד משורש נשמתו. חשוב לבדוק גם את שם המשפחה, את שם האמא שמעניק גם הוא תכונות לילד, איך אותו ילד מסתדר עם הוריו לפי ראיית האור הפנימי (המזל האסטרולוגי של הילד). בקיצור, עולם ומלואו - עד כאן, על קצה המזלג.

תמיר בן אשר, נומרולוג מערבי וקבלי

>> איזה מקצוע מתאים לכם לפי הנומרולוגיה?
ומה הכוכבים צופים לכם ב-2010?