חיילת מדברת בטלפון (צילום: עודד קרני)
גוונו את דרכי הקשר. לא רק טלפון | צילום: עודד קרני

יש כאלו שיגידו שהצבא הוא זירת פיק אפ מטורפת – מלא חבר'ה צעירים שזה עתה יצאה מהבית נפגשים, יוצרים הכרויות, מציתים לבבות ויכולים להתאהב בתקופה הזו שיכולה להיזכר כימי הזוהר של חיי האהבה שלהם. במבחן המציאות, זוגות שהכירו בצבא, מוצאים את עצמם מתמודדים עם לא מעט קשיים – הריחוק הפיזי האחד מהשני, הקפצות לצבא שמשבשות תכניות משותפות, הפז"ם שיכול להיות לפעמים גורם מפריע ומערכת צבאית עם חוקים משלה.

פנינו אליכם הגולשים וגם לכמה חברי וחברות מערכת עם רזומה מבורך של זוגיות מוצלחת יותר ומוצלחת פחות במהלך השירות הצבאי שסיפרו לנו על הדברים וההחלטות שהופכים את חיי האהבה על מדים ממורכבים ומתסכלים למשהו ששווה להתאמץ בשבילו ושמשאיר טעם טוב גם אחרי השחרור. גזרו ושמרו, למען האהבה.

לא להיכנס לוויכוחים של מי תורם יותר או מי טוחן יותר

בזוגיות ובאהבה – כולם שווים, גם באזרחות. תשאירו את הוואסח בבסיס. השאלה של אופי התרומה וההיקף שלה, לא רלוונטית – לא בגלל זה אתם ביחד.

חיילים מחובקים (צילום: עודד קרני)
לדרגות שלו אין באמת משמעות בתוך הזוגיות | צילום: עודד קרני

לא משרתים באותו הבסיס – נצלו את הגעגועים

על פניו, זוגיות שמבוססת על מפגשים של פעם בשבועיים נראית לרב האנשים כבעייתית מאוד, אבל בפועל, דווקא הריחוק ומיעוט המפגשים, יכולים לגרום לכל מפגש להיות הרבה יותר משמעותי ומהנה, כמובן כשיודעים לנצל את הזמן היטב ונמנעים מריבים מיותרים.

כמובן שחשוב לגוון בדרכי השמירה על קשר – לא רק טלפונים והודעות SMS. נסו להיות רומנטיים יותר: לשלוח האחד לשנייה מכתבים בכתב יד, ציורים, חבילות, פרחים, נהלו שיחות וידיאו בסקייפ והפתיעו האחד את השנייה בביקורים בבסיס כשמסתדר.

עוד טיפ חמוד – אפשר מידי פעם להחביא הפתעות כיף בתיקים של בן או בת הזוג אחרי סוף שבוע ביחד. זה תמיד כיף להגיע לבסיס ולגלות בתיק הפתעה עם טעם של עוד.

חיילת מביטה בטלפון (צילום: עודד קרני)
הגעגועים משתלמים | צילום: עודד קרני

משרתים באותו הבסיס, וסתו

במיוחד בשלבים הראשונים של הקשר, צריכים לעשות את הדברים בהדרגה ולוודא שלמרות האהבה, לכל צד יש את הספייס שלו ושהכניסה לזוגיות לא תהיה פתאומית מידי. רוצים לישון מידי פעם ביחד, לבלות ביחידות בנפרד משאר החבר'ה? מבחינת פקודות הצבא זה פחות סבבה, בפועל – זה קורה בכל בסיס וזה בסדר.

רק זכרו לא להעיק אחד על השני ויותר מזה – לא להעיק על שאר החבר'ה בבסיס עם זוגיות דביקה ומעצבנת.

חיילים מחובקים (צילום: עודד קרני)
רוצים קוצי מוצ'י, סבבה, אבל לא להיות מעצבנים | צילום: עודד קרני

תזכרו שצה"ל בתמונה

תבינו שיש צד שלישי במערכת היחסים, אם תרצו מאהבת, קוראים לה צה"ל. צריך לתת לו דין וחשבון – שבתות, יציאות הקפצות וכן – אם תכננתם לצאת למסיבה והחבר נרדם – לא לכעוס!

חייל ישן בתחנת רכבת (צילום: במחנה)
אין מה לעשות. צה"ל עייף אותו השבוע | צילום: במחנה

בן או בת הזוג הוקפצו – מותר להתבאס, אסור לכעוס

תזכרו שגם כשאתם מוקפצים, זו לא אשמתכם, חבל ליצר כעסים ותסכולים הדדים בגלל דברים שממש לא תלויים בכם, מה שמחזיר אותנו לטיפ הקודם – יש מאהבת.

חלקו את הזמן בין הזוגיות לחברים והמשפחה

אם בן או בת הזוג יצאו חמשו"ש או שו"ש, צריך להבין שאת הזמן הזה הם יהיו צריכים לחלק בין משפחה, חברים ובת הזוג. צריך לנסות ולראות איך משלבת ולדעת להשאיר גם זמן לשאר בלי לעשות רגשי וסצנות קנאה.

בן או בת הזוג בקרבי? לפנק! לפנק! לפנק!

הם עובדים קשה. מגיע להם. (לקרביים ביניכם – פינוקים מקבלים, לא דורשים)

בן או בת הזוג בקבע? נצלו את מה שהצבא מציע

המשכורת הקבע היא לא גבוהה במיוחד, אבל אנשי קבע נהנים מלא מעט פינוקים: רכב צמוד, נופשים, הנחות ברשתות מובילות, קופונים למסעדות ולמכוני ספא ועוד. מגיע גם לכם, נצלו את זה היטב.

תלותיות - OUT

בהנחה שאחד מבני הזוג מנהל שירות צבאי עמוס סביב השעון עם מעט מאוד זמן פנוי והצד השני משרת במשמרות נוחות יחסית ומוצא לעצמו הרבה זמן פנוי, לא לשבת ולחכות בבית. מומלץ למלא את הזמן בעוד דברים כמו עבודה, לימודים, חברים, חברות וספורט כדי לייצר תחושה מאוזנת בסופו של יום או שבוע ולהימנע מתלוליות מעיקה ומתסכלת.

קשה באימונים? קל בקרב

התחלתם קשר בצבא, כנראה שהתחלתם מהרמה הקשה והמחשלת ביותר. אם שרדתם את זה, ביחד אתם יכולים לנצח את העולם.

חג אהבה שמח!

חיילים מאוהבים (צילום: עודד קרני)
תזכרו שאחרי השחרור, החלק הכי קשה בזוגיות מאחוריכם | צילום: עודד קרני

>> נשות החובלים: אהבה שבין הים ליבשה