חילופי המפקדים בבסיס חיל האוויר שהוצף: אלוף משנה ת' יכנס לתפקידו כבר השבוע ולמעשה יהיה האיש עליו יוטל ליישם את מסקנות הביניים של המחדל בו ניזוקו שמונה מטוסי קרב.

המסקנות פורסמו בשבוע שעבר ונאמר בהם כי המפקד הנוכחי אלוף משנה ע' ביקש לסיים את תפקידו, אך כפי שפרסמנו ממילא הוא אמור היה לעזוב את תפקידו השנה, בחודש מאי. כעת בעקבות האירועים הלו"ז הוקדם.

בין הלקחים אותם יידרש המפקד החדש ליישם - ריענון הנהלים של בסיס חצור, חבירה מחודשת לרשות הניקוז הארצית, עבודות בינוי ותשתיות שיימנעו הצפות של הדת"קים (דירים תת קרקעיים) בהם נפגעו מטוסי הקרב.

לא פחות חשוב מכך, אל"מ ת' יכניס את בסיס חצור למסלול אחרי העזיבה של המפקד הקודם, אירוע שמן הסתם משפיע על האווירה והנפשות הפועלות בו.

מפקד בסיס חצור היוצא עם הרמטכ"ל ומפקד חיל האוויר (צילום: חיל האוויר, טוויטר)
מפקד בסיס חצור היוצא עם הרמטכ"ל ומפקד חיל האוויר | צילום: חיל האוויר, טוויטר

אל"מ ת' התגייס לצה"ל ב-1995 וסיים את קורס הטייס כנווט קרב ב-1997 (אז קורס הטיס נמשך שנתיים).

כבר בקורס הטיס נחשב הקצין לדעתן והוביל את מה שזכה לכינוי "מרד המעילים", אחרי שרס"ר הקורס דאז החליט שנווטים לא יקבלו את אותם מעילים של הטייסים.

אחרי קורס הטיס הוצב לשרת כנווט קרב על מטוסי ה F-4 פנטום של טייסת העטלף שישבה אז בבסיס תל נוף. בתקופה זו, שנה וחודשיים אחרי שסיים קורס טיס, איבד את חברו הטוב מקורס הטיס, סרן אורי מנור, שנהרג בהתרסקות של מטוס קרב מסוג F-15 עם הטייס, רס"ן אוריאל קולטון, זכרם לברכה. אירוע שמאוד השפיע עליו.

בהמשך עבר לשרת כנווט קרב בטייסת מטוסי F-15 "חוד החנית" אליה היה שייך חברו מנור ז"ל כשנהרג. בהמשך עבר לטוס על מטוסי F-16 כשפיקד על טייסת "העמק".

אל"מ ת' נמצא כיום בתפקיד מטה כרמ"ח תואר, אותו יעזוב כדי לפקד על בסיס חצור. המפקד היוצא אל"מ ע' יצא עוד כמה חודשים לתפקיד נספח צה"ל באירופה.