צבא אוקראינה קיבל משלוח ראשון של אופניים חשמליים שעל פי פרסומים בתקשורת הזרה צפויים לשמש צוותי צלפים באזורי הקרבות שבמזרח אוקראינה, מול כוחות צבא רוסיה שפלשו למדינה.

האופניים שנראים קצת כמו אופנוע שטח זעיר, יסייעו להם להגיעו בחשאי לעמדות, מהן יוכלו לבצע ירי לעבר כוחות צבא רוסיה אשר פלשו למדינה ולאחר מכן, לצאת במהירות לפני שהצבא הרוסי הכבד והמסורבל יאתר אותם ויפגע בהם.

מדובר בכלי חשמלי מתוצרת מקומית מסוג " "Eleek Atomשמיוחסת לו יכולת לשאת רוכב במשקל של עד 150 קילוגרם ולנסוע כחמש שעות לאחר טעינה אחת בכל שקע חשמלי או אפילו ב-USB.

האופניים מצוידים במתלים, גלגלים ובולמים ממש כמו של אופנוע, המאפשרים להם להיות יעילים ועמידים בשטח, כפי נכתב באתר החברה. האופניים החשמליים מסייעים לצלפים לנוע ממקום למקום במהירות ובשקט. כאשר הם מאתרים כוח רוסי או נשלחים לצלוף בכזה, הם מתמקמים לירי מדויק. לאחר מכן, לפני שהרוסים מצליחים לאתר אותם, הם נעלמים במהירות בזכות הכלים החשמליים.

עוקפים את השיבוש הרוסי

"האופניים שקטים ובלתי נראים גם לרחפנים ומטוסים ללא טייס של האויב", צוטטה בתקשורת בכירה בחברה המייצרת אותם, שהסבירה כי המנוע חשמלי קשה יותר לזיהוי במערכות תצפית וגילוי תרמיות של האויב, שמזהות כלים הפולטים חום.

עוד טענו שם כי האופניים החשמליים האלה כבר הספיקו להיות בכל מיני "נקודות חמות" שם הכוחות הסתייעו בהם בלחימה נגד הרוסים.

מהדיווחים שיוצאים מאוקראינה עולה שהאופניים לא משמשים רק את הצלפים אלא גם צוותי סיור ובנוסף, באזור שבו הרוסים משבשים את מערכות הקשר של צבא אוקראינה, יוצאים חיילים רכובים על האופניים החשמליים כדי לבצע שליחויות ואף מסירת הודעות מבצעיות לכוחות.