אדם דרייבר

סלבס שהיו בצבא
אדם דרייבר. מהמארינס לצד האפל של הכוח | צילום: brobible.com

אם אתם מתקשים לזהות את פניו של דרייבר, זה כנראה כי בתפקיד הגדול ביותר שלו - קיילו רן, הנבל בטרילוגיה החדשה של מלחמת הכוכבים, הוא בעיקר חובש מסכה. דרייבר, שחקן אמריקאי מוערך ששיחק בסדרות של HBO, שירת במשך כשנתיים בכוחות חיל הנחתים – המארינס של ארצות הברית. הוא התגייס לשירות כוחות הביטחון קצת אחרי פיגועי 11/9 שמעיד ש"השפיעו עליו רבות". דרייבר סיפר שתכנן להתגייס יחד עם עוד מספר חברים שהביעו רצון גם לעשות כן, אבל לבסוף מצא את עצמו לבד במדים. עם החברים מהיחידה אגב, הוא שמר על קשר ואפילו הזמין אותם לחתונה שלו בשנה שעברה.

ארנולד שוורצנגר

ארנולד שוורצנגר
שוורצנגר. התגייס בגיוס חובה לצבא אוסטריה | צילום: Tim P. Whitby, GettyImages IL

חוץ מהתארים מושל קליפורניה, שחקן סרטי אקשן ובודי-בילדר, ארנולד שוורצנגר מחזיק בקורות החיים שלו גם שירות צבאי כחייל בצבא האוסטרי. כמעט כמו בישראל, גם שוורצנגר בן ה-18 התגייס בגיוס חובה שהונהג אז בצבא אוסטריה ושירת בו במשך שנה אחת. במהלך השירות שלו, הוא נפקד למשך שבוע שלם כדי להשתתף בתחרות מפתחי הגוף "מר אירופה" ונשלח על כך לכלא צבאי.

ג'ימי הנדריקס

סלבס שהיו בצבא
ג'ימי הנדריקס. שירת ביחידת צנחנים | צילום: thebrigade.com

חוץ מלהיות אחד הגיטריסטים הכי מפורסמים בהיסטוריה, ג'ימי הנדריקס הספיק גם להיות חייל, אבל לא ממש מבחירה: לאחר שנתפס נוהג במכוניות גנובות, הנדריקס נענש בגיוס לצבא, שם שירת כלוחם ביחידת הצנחנים 101 (לא, הכוונה היא לא לגדוד 101 בחטיבת הצנחנים בצה"ל) המכונה "הנשרים הצורחים" בצבא ארצות הברית. כמו שאתם יכולים בוודאי לשער, הנדריקס לא היה החייל הכי ממושמע: הוא הרבה להתחצף למפקדים שלו וחבריו ליחידה סיפרו שהיה מעיר אותם בנגינה בלילות. לאחר שנה אחת בלבד, הנדריקס השתחרר בעקבות פציעה לכאורה, אבל יתכן שהסיבה האמיתית לכך היא שלמפקדים שלו פשוט נמאס ממנו.

שאגי

סלבס שהיו בצבא
שאגי. שירת בצבא במהלך מלחמת המפרץ | צילום: אתר המארינס

לפני שהזמר הג'מייקני פיזז על חופים לצלילי רגאיי, שאגי – או בשמו האמיתי ריצ'ארד בראל, שירת ביחידת תותחנים בחיל הנחתים במהלך מלחמת המפרץ. הוא התגייס לצבא בשנת 1988 אחרי כמה שנים בהן לא מצא עבודה, אבל במהלך המלחמה החליט לעזוב את הצבא ולהתרכז במוסיקה.

אם-סי האמר

סלבס שהיו בצבא
אם-סי האמר, איש לוגיסטיקה בחיל הים האמריקאי | צילום: Jan Persson, GettyImages IL

הרבה לפני שלבש את "מכנסי ההאמר" המפורסמים שלו, אם-סי האמר, או בשמו האמיתי סטנלי קירק בורל, לבש את מדי חיל הים האמריקאי במשך לא פחות משלוש שנים. הראפר המצליח שהיה פופולרי בסוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, עסק בעיקר בתחום הלוגיסטי.

>> עוד סלבס שהיו לוחמים