כוח צה"ל שהיה אמש (רביעי) במארב על גבול ירדן באזור הערבה, סיכל ניסיון הברחה של עשרות חבילות סמים בשווי מיליוני שקלים וכן של חמישה אקדחים אותם ניסה להבריח בדואי תושב הנגב.

בעקבות מידע מודיעיני מוקדם שהתקבל מיקם כוח צה"ל מארב במקום וכאשר החשוד חצה את הגבול עם הסמים והנשק הוא נתפס "על חם". הלוחמים ניהלו אחריו מרדף קצר ובסיומו הוא נלכד כשברשותו לא פחות מ-26 חבילות קוקאין במשקל 13 קילוגרם והאמל"ח.

שווי הסם שנתפס נאמד בשישה מיליון שקלים. החשוד תושב ביר הדאג' בן 33 נעצר והועבר לטיפול יחידת מג"ן (מודיעין גבולות נגב) של משטרת ישראל, אותה הקימו קציני משטרה שהיו יוצאי יחידות מובחרות בצה"ל.

"רוב הבלשים הם בוגרי שרות צבאי", סיפר בעבר איש היחידה לכתב mako שי לוי, "אנחנו מתעסקים בעיקר בהברחות אבל בגלל ההכשרה לפעמים עושים יותר. זה יותר כמו שרות בסיירת מאשר יחידה משטרתית. יש פה אחוות לוחמים שנוצרה בעיקר מלילות של מארבים ומעצרים".

במשטרה מעריכים כי הסם היה מיועד לסוחרי סמים במרכז הארץ. "בגלל סגירת הגבולות האוויריים של ישראל נוצר מחסור בקוקאין שהוברח מדרום אמריקה ויש עלייה בניסיונות הברחה מהגבול הירדני, בערבה ובעמק בית שאן", התייחס לכך בכיר במשטרה. במהלך היום יובא החשוד להארכת מעצר בבית המשפט השלום בבאר שבע.

השלל שנתפס (צילום: אלון חן)
26 חבילות קוקאין, 13 ק"ג בשווי מוערך של מיליונים. השלל שנתפס | צילום: אלון חן