תיעוד שמגיע מדרום אפריקה מציג תמונות נדירות של מטוס הקרב JAS-39D גריפן מתוצרת שבדיה. טייסי חיל האוויר של דרום אפריקה יצאו לגיחה לילת מרשימה תוך הפעלת מערכות הגנה מפני טילי נ"מ והמראה מרהיב למדי.

בסרטון שהחל לצבור תאוצה באתרים ברחבי העולם, ניתן לראות לפחות שני מטוסי JAS-39D בגיחת אימון לילית, תחילה כשהם סמויים ואז מתגלים לאחר שאחד מהם מפעיל את המבער האחורי שלו, על רקע האורות המרצדים של קייפ טאון דרום אפריקה.

הסרטון מציג שיגור של נורי הטעייה, שהפכו את השמים ללבנים. זהו אמצעי פירוטכני שמייצר אור חזק וחום גבוה, מה שאמור לגרום לטילי נ"מ או אוויר-אוויר מונחי חום לעקוב אחרי אותו אמצעי במקום אחרי המטוס.

חיל האוויר של דרום אפריקה היה הלקוח הזר הראשון של מטוס הקרב הזה, כשהדרום אפריקאים הזמינו כ-26 יחידות מהם. מדובר במטוס קרב מתקדם מדור 4.5, המתחרה השבדי למטוסי ה-F-16 מהדגמים המתקדמים.

השבדים מציינים שלמטוס יכולות תמרון "נדירות" ושלל מערכות אלקטרוניות מתקדמות. אחד מהיתרונות הגדולים שלו היא היכולת להמריא ולנחות ממסלולים קצרים, כולל כבישים רגילים, ולהתחמש במהירות. דבר המשפר משמעותית את יכולת השרידות של המטוס במקרה והאויב תוקף את בסיסי הצבא הרלוונטי.