>> לקבוצה של mako     גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

פנחס גולדמן (צילום: תומר ושחר צלמים)
תודה על שזכיתי בהגרלה. פנחס גולדמן | צילום: תומר ושחר צלמים
אתה מוקף בשדות אינסופיים, חיים ללא דאגות: ללא כסף, ללא אהבה, בלי כלום. כל שאיפותיך מסתכמות רק בליהנות. עד שיום אחד גם אתה נבחר בהגרלה הזו לצאת למסע הישרדות, רק בגלל מי שאתה.

תל אביב. עיר הזוהר והשמש. כולם בה יפים ומצליחים, "העיר בה גרים הכוכבים". אך תל אביב יקירתי, לא עברתי אלייך כדי להתפרסם, להתעשר או להיות מלך המסיבות הבא. למען האמת, די ברחתי אלייך כאל מקום מקלט, להיות מוקף באנשים שדומים לי, אנשים שיבינו אותי, למקום בו לא ארגיש שונה וחריג.

תל אביב שלי, תביני, בכלל לא הכרתי אותך לפני. גרתי במקום מוקף בשדות ובפרחים, יערות ובתים עם גגות אדומים. גדלתי במקום עם נוף ואוויר נקי, מקום בו אין דאגות רבות בחיים.

"אני אוהב בנים"

פנחס גולדמן (צילום: תומר ושחר צלמים)
חוגג את הגאווה | צילום: תומר ושחר צלמים
את שנותיי העברתי שם עד שהחלטתי לספר לאמא שאני "הנבחר", שזכיתי בהגרלה. בהגרלה הגנטית, כמובן. לצערה ולמזלי - אני אוהב גברים. לצערה, כי אחרי שבע שנים ושלוש הפלות האישה עברה כדי להביא אותי. בשלושת הניתוחים שעברתיף הייתה זו היא שישבה ליד מיטתי, נלחמה וניסתה לשרוד בלי כסף כדי שלא אתבייש במי שאני. נתנה לי מזלג אחר מזלג כדי שאתגבר על הפרעת האכילה שלי, העבירה איתי שעות של שיחות ושמעה אותי בוכה על איך שכולם צוחקים על משקלי. ואז, אחרי 18 שנה של ציפיות, ניפצתי לה הכל בשלוש מלים קצרות ופשוטות: "אני אוהב בנים".

למה למזלי, אתם שואלים? כי שנים של הרגשת אי שייכות, הרגשה של הדחקת סוד, שנאה עצמית על השונות, הפרעות שונות שליוו את חיי (השמנה ואנורקסיה) ואינסוף לילות של בכי השתחררו עם שלוש המלים "אני אוהב בנים".

באותה שניה הרגשתי כמו קטניס בכניסה לאזור הקרבות מהסרט "משחקי רעב". המשימה ברורה: אני חייב ללמוד לשרוד בלי לפגוע ביותר מדי אנשים בדרך, ולנצח בסוף. וככה זה היה: איבדתי את קורת גגי, את מזוני, את חום משפחתי, את חבריי, את חיי כדי שאוכל לחיות חיים חדשים שבהם לא יכאב יותר.

העיר תל אביב (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
תודה לך, תל אביב | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
תל אביב היקרה, עכשיו אני צועד ברחובותיך בגאווה, לאו דווקא גאווה בתור גיי. לא, לא יקירתי, אל תיפגעי. זוהי גאווה במי שאני ובזהותי, גאווה במוצאי כגרוזיני שעשה עליה, גאווה בהיותי סטודנט למרות הסטטיסטיקה, גאווה בגופי וגאווה בפרנסתי.

תל אביב שלי, איני רעב יותר ואיני משחק יותר. את המשחק אני שומר לעבודה  - בין אם אני מול מצלמה או בין אם אני מגיש מזון ללקוחה.

תל אביב, אחרי שנתיים של מגורים ברחובותייך המטונפים, בדירותייך המזוויעות וביוקר מוצרייך המחרידים, אני יכול לומר לך תודה: תודה על כך שבגיל עשרים אני יכול להרגיש גאווה, תודה לך שהפרחת בי תקווה, תודה לך על הפרנסה, תודה לך על כל גברייך המסוקסים שביניהם אני עוד אמצא אהבה, תודה לך על חיי הלילה שאת מציעה שמהווים לי כבילוי עד צאת החמה. בעיקר תודה לך, כי בלעדייך לא הייתי משתחרר מהאפילה.

מקווה לכבוש את העולם

שמי פנחס גולדמן, 20, כעת מתל אביב. בן יחיד לאם חד הורית, סטודנט באוניברסיטת תל אביב, מלצר, דוגמן, שחקן, חונך בהתנדבות ומקווה לכבוש את העולם צעד אחר צעד. זה הטור שלי, זה היומן שלי, זה המפלט שלי וזה החיים שלי.

פנחס גולדמן (צילום: תומר ושחר צלמים)
מחחיך כל הדרך אל התהילה | צילום: תומר ושחר צלמים
כאן אחלוק את חיי החדשים אליהם נולדתי מחדש בגיל 20, כאדם שרוצה אהבה, רוצה פרנסה, ששואף להשכלה ושגאה במשפחתו. אדם שהצליח לאבד הכל ולהתחיל להשיג הכל בחזרה, החל מאת משפחתו ואהבתם ועד, אולי, תהילת עולם. זוהי קומדיית טעויות אמיתית של חיי וכמו תינוק שלומד לצעוד, ככה חיי: נופלים וקמים ונופלים וקמים ובסוף מצליחים.

בטור הזה אני מקווה שיהיה לפחות אדם אחד שיזדהה עם הסיפור, שאולי אותו ילד שמן/גיי/עני/מבלובל/חסר בטחון (כל התשובות נכונות) יקרא וידע שיש תקווה.

>> גיי והעיר הגדולה

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה