1. לדעת מה הסטטוס שלך עשוי להציל חיים

זה די פשוט: נשאי HIV שלא מטופלים על ידי התרופות המתאימות יכולים לחלות באיידס, ומאות אלפי אנשים עדיין מתים מדי שנה ממחלות וסיבוכים הקשורים לנגיף ה-HIV.

2. אבחון מוקדם יכול להוסיף שנים לחיים שלך

ככל שנשאים מגלים מוקדם יותר שהם נושאים את הנגיף, כך פוחתים ביחס ישר הסיבוכים שהם עלולים להיתקל בהם עם הזמן, וכתוצאה מכך הם יכולים ליהנות מתוחלת חיים ארוכה ובריאה יותר.

3. לגלות מאוחר הוא סיכון גדול

81 אחוז ממקרי המוות שקשורים ל-HIV בשנים האחרונות בבריטניה נגרמו כתוצאה מאבחון מאוחר. המודעות בקרב גברים הומוסקסואלים אמנם הולכת וגדלה בשנים האחרונות, ובכל זאת – 34% מהאבחונים בשנה החולפת היו מאוחרים מדי.

בדיקת איידס
הליך פשוט וקל

4. תחזיר את השליטה לידיים שלך

הכי קל לקבור את הראש בחול ולהתעלם מהחששות לגבי הסטטוס שלך, אבל זה מגיע עם מחיר כבד: אם אכן אתה נושא את הנגיף, ולא תעבור טיפול מתאים, אתה עלול לחלות באיידס מבלי לדעת. לא עדיף לקחת שליטה על הגוף שלך ולהגן על הבריאות כדי למצות את החיים עד הסוף?

5. הגן על הפרטנרים שלך

כיום ידוע שטיפול ב-HIV מפחית משמעותית את ריכוז הנגיף בדם לרמה שכמעט לא ניתן להבחין בה. מה שאומר שבריאות טובה מפחיתה באופן דרסטי את האפשרות שתדביק מישהו אחר שבא איתך במגע מיני.

6. עשה את זה למען הקהילה שלך

בדיקות HIV מאיטות את התפשטות המחלה בקרב גברים הומוסקסואלים וביסקסואלים. ככל שנהיה חזקים יותר ונדאג אחד לשני כקהילה, כך נוכל להרוויח ולהתגבר על הכל ביחד.

7. תוכל לחיות חיים בריאים ואיכותיים יותר

במדינות רבות הטיפול ב-HIV הוא מתקדם וברמה גבוהה מאוד, ואפשר לקבל תמיכה, בדיקות דם תקופתיות, גישה לרופאים מומחים ומקצועיים ורמת טיפול גבוהה במיוחד.

בדיקת איידס ברק אובמה ומישל
אם משפחת אובמה יכולה אז כן, גם אתם יכולים

8. איכות הטיפול מצוינת ובטוחה

רמת הטיפול ב-HIV השתפרה באופן דרסטי במהלך השנים האחרונות. יש כיום גלולות שפשוט וקל לקחת מבלי לחשוש מתופעות לוואי. המומחים הרפואיים מצטיינים בלהתאים לכל אחד את הקומבינציה שנכונה עבורו בהתחשב באורח החיים שלו ומעבר לכך, טיפולים חדשים מתגלים ככל שעובר הזמן.

9. זה קל ובחינם

בדיקות HIV שמיות אפשר לבצע בחינם בכל אחת ממרכזי קופות החולים בארץ ובבתי החולים המרכזיים בהצגת כרטיס חבר קופת חולים. במרפאות המין של משרד הבריאות ניתן אף לבצע בחינם בדיקות אנונימיות ללא תשלום, ואילו הועד למלחמה באיידס מציע גם הוא בדיקות אנונימיות מהירות (תשובות תוך חצי שעה) בתשלום.

עוד ב-mako גאווה: