סערת שר החינוך וקהילת הלהט"ב: ראשי האגודה למען הלהט"ב פנו היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לפטר את שר החינוך רפי פרץ ולמנות במקומו אדם אחר שיהיה, כלשונם, "דמות ממלכתית שמכבדת כל אדם באשר הוא". זאת, בעקבות דבריו של פרץ בריאיון לידיעות אחרונות בסוף השבוע האחרון על כך שילדיו גדלו "ברוך השם בצורה טבעית ובריאה", בתשובה לשאלה כיצד היה מגיב אם אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתבם לראש הממשלה, כתבו יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, ומנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי: "בראש המערכת שאמונה על חינוך לערכים של שוויון וכבוד האדם, עומד פוליטיקאי שמחזיק בעמדות להט"בופוביות מוצהרות ושאינו חושש להפיץ בתקשורת את הגיגיו המזיקים. כל יום שפוליטיקאי כזה עומד בראשות משרד החינוך ואתה אינך מעבירו מתפקידו - הוא עוד יום שבו הקהילה הגאה, נשים וציבורים נוספים, קיבלו סטירת לחי מצלצלת מהממשלה בראשותך".

מצעד הגאווה בתל אביב
מצעד הגאווה בתל אביב | צילום: צילום: איתן אלחדז/TPS, חדשות

"אתה, ראש הממשלה", הוסיפו ראשי האגודה למען הלהט"ב. "שמינית ופיטרת באבחה עשרות שרים בתקופת כהונתך הארוכה, עומד הפעם אחוז שיתוק מול פוליטיקאי ממפלגה קטנה שמחרב בהבל פיו את המסד הערכי שעליו מושתתת מדינת ישראל, ועוד בוחר להעניק לו דריסת רגל בתוך קודש הקודשים: משרד החינוך".

את המכתב סיכמו בדרישה להחליף את פרץ: "עדיין לא מאוחר מדי, בשלהי כהונת ממשלת המעבר, לעשות את הדבר הנכון ולמנות לראשות משרד החינוך דמות ממלכתית שמכבדת כל אדם באשר הוא. זה המינימום שעלינו לצפות מראש ממשלת ישראל".

"סודה סטרים" תומכת בקהילת הלהט"ב

"עצם העיסוק בנטייתו המינית של אדם - הזוי וחשוך"

בתוך כך, לאחר שבערים שונות ברחבי הארץ הגיבו לדבריו של רפי פרץ בהעברת תכנים חינוכיים העוסקים בסובלנות, גם חברות במגזר הפרטי לנקוט עמדה. מנכ"ל חברת ההייטק "נייס", ברק עילם, הגיב לדברי פרץ בעקיצה: "אנחנו מחפשים אחר טכנולוגיה שתוכל להמיר את מר פרץ, ולהפוך אותו לאדם נורמטיבי. כל מי שמעוניין לסייע בכך מוזמן לפנות אליי". גם בחברת "מוטורולה סולושנס" הביעו תמיכה בקהילת הלהט"ב.

עובדי
עובדי "מוטורלה סולושנס"

"סודהסטרים, אשר דוגלת ברב גוניות ושוויון חברתיים, תרבותיים ודתיים ובאהבת אדם באשר הוא, לא יכולה להישאר אדישה מול אמירתו המקוממת של שר החינוך", הגיב אייל שוחט, מנכ"ל סודהסטרים העולמית. "עצם העיסוק בנטייתו המינית של אדם בשנת 2020 הוא הזוי וחשוך כשלעצמו. קל וחומר כשהדובר הוא שר החינוך של ישראל. אני קורא למנכ"לים נוספים להשמיע את קולם ולהתנער מחוסר הסובלנות. על כל עובד ועובדת לדעת כי הם בריאים וטבעיים כפי שהם, שונים אך שווים".