>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

דן סלייפר
בקרוב הומו ראשון מטעם מפלגת העבודה? דן סלייפר | צילום: ענר גלם
האם בפעם הראשונה מאז הוקמה מפלגת העבודה, בשנת 1968, יכהן מטעמה חבר כנסת הומו מחוץ לארון? היו"ר המשותף של החוג, דן סלייפר, מבקש להיות זה שיעשה היסטוריה, והודיע כי יתמודד בפריימריז על מקום ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-19. "אני שמחה לראות אנשים ראויים מכל גווני החברה נכנסים למרוץ לרשימת העבודה", אמרה בתגובה יו"ר המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ'.

סלייפר, בן 35, בוגר תואר ראשון בהנדסת תכנה ותואר שני במדעי המדינה, משמש מנהל פרויקט בחברת תכנה והוא גם מורה לאזרחות בבית ספר תיכון.

"אפעל לקידום שוויון זכויות הלהט"ב"

אל מפלגת העבודה נכנס סלייפר לפני כשבע שנים, בעת שח"כ עמיר פרץ נבחר לעמוד בראשה. זאת על רקע התקווה הסוציאל-דמוקרטית שעורר פרץ בקרב תומכיו, עד שאכזב רבים מהם – כאשר מיהר להיכנס לקואליציה בכל מחיר, ובחר לשמש שר הביטחון.

במהלך הפריימריז האחרונים לראשות המפלגה התנדב סלייפר במטה של יחימוביץ', ולאחר ניצחונה הקים יחד עם שותפו, ניב סוניס, את החוג הגאה במפלגת העבודה, שזכה לעידוד ותמיכתה מיחימוביץ' ולגיבוי של שאר חברי סיעת העבודה – מלבד ראלב מג'אדלה, שסירב להביע תמיכה פומבית בקהילת הלהט"ב.

"אני רואה לנכון לקדם בכנסת, מעבר לחקיקה החברתית של העבודה, את נושא שוויון הזכויות לקהילת הלהט"ב, מתוך תפיסת עולם סוציאל-דמוקרטית הדוגלת בערך השוויון", הוא אומר. "כמו כן, אני מאמין בהפרדת הדת מהפוליטיקה וחיזוק הפן החילוני של ישראל כנדבך אידיאולוגי מרכזי. בנוסף, נושא זכויות בעלי החיים קרוב מאוד ללבי, ובכוונתי להעלותו על סדר יומה של המפלגה".

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה