>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

שאול גנון
"מעל בתפקידו". שאול גנון | צילום: חדשות 2
אחרי שנים בהן היה חלק ממנה, מוקיעה האגודה למען הלהט"ב את שאול גנון בצורה שאינה משתמעת לשני פנים: בהודעה שפרסמה אמש (ב') האגודה, דורשים באגודה לבטל את הסכם עד התביעה המעניק למנהל הברנוער לשעבר חסינות מפני העמדה לדין בגין מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה.

"החלטה זו של המשטרה שמאפשרת לגנון לחמוק מהעמדה לדין על פשע חמור זה אינה סבירה, ראויה או מוסרית והיא משדרת לנוער, הלהט"בי והסטרייטי כאחד, מסר מאוד בעייתי לפיו רשויות החוק מקלות ראש בבטחונו האישי", כך לשון ההודעה.

באגודה הוסיפו: "על אף שהנער בו פגע גנון אינו חניך הברנוער, גנון מעל בתפקידו כרכז הברנוער. חניכיו שכיום חלקם מדריכים, מכריו ומתנדבי האגודה מרגישים נבגדים".

>> מליל הרצח עד לפענוח: 4 שנים ששינו את הקהילה

"עבירות מין הן רעה חולה בחברה הישראלית – שקיימת לצערנו גם בקהילה"

לדברי האגודה, אם אכן נכונה הטענה שגנון התנה את הסכמתו למתן עדות במשפט הרצח בברנוער באי העמדתו לדין על אותה פגיעה מינית בנער – אז מדובר ב"הוספת חטא על פשע", כהגדרתם. "את הכתם המוסרי שבהתנהלות זו והפשע עצמו, לא ניתן יהיה למחות ואנו קוראים לביטול הסכם עד המדינה ולהעמדתו לדין.

"חשוב להבין שעבירות מין הן רעה חולה בחברה הישראלית, הקיימת, לצערנו, גם בקהילת הלהט"ב ואנו מקווים שיעשו יותר פעולות למיגורן ברמה הלאומית". 

עוד נמסר: "ברמה הקהילתית, נדגיש שמעבר להוקעתו של גנון, האגודה תוביל את הנושא, תבצע בדק בית במוסדותיה, ותעשה זאת בשיתוף כלל ארגוני הקהילה. בנוסף יחודדו הנהלים ותשופר הנגשת השירותים הפסיכו-סוציאליים של הקהילה הלהט"בית לבני הנוער".

עתירה לבג"ץ נגד הסכם עד התביע

אתמול עתר לבג"ץ עו"ד עזריאל שאול קרבצוב, קצין חקירות לשעבר ביחידה המרכזית תל אביב, בדרישה לבטל את ההסכם שנחתם עם גנון.

"שאול גנון ידע את האמת", טען קרבצוב בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "על פי החשד הוא ביצע לכאורה אונס בנער בן 15 וניצל יחסי מרות. אונס זה כמו רצח, וזה פשוט לרצוח ילדים. לא ייתכן שייחתם עימו הסכם עד תביעה וגנון ייצא חף מפשע".

קרבצוב, המשתייך למגזר החרדי, התייחס גם להדבקת התוויות שנעשתה לדבריו כלפי הקהילה החרדית לאחר הרצח בברנוער. "גנון שיבש את החקירה בעקיפין, הוא הפנה את האצבע לעבר הכיוונים של הצד החרדי", אמר.

>> בקהילה מתקשים להאמין להאשמות

>> "הברנוער הציל אותי"