אגדת הכדורסל דוויין וייד מתגלה להיות אחד התומכים הנלהבים ביותר לקהילה לגאה, מאז שהחל להדגים הורות מקבלת ואמיצה מהי. רק בחודש שעבר התראיין לפודקאסט All The Smoke וסיפר על הכוח והתעוזה של בתו זאיה בת ה-12, שנולדה כבן וכעת מזדהה כבת. “קודם כל, אם אתם רוצים לדבר על כוח ותעוזה, לילדה בת ה-12 שלי יש הרבה יותר ממני", הוא שיתף, "כל אחד יכול ללמוד משהו מהילדים. זה כל מה שאנחנו מדברים עליו אצלי בבית".

השבוע כוכב ה-NBA לשעבר דיבר לראשונה על השינוי שעוברת זאיה בת ה-12, בראיון לתכנית האירוח של אלן דג'נרס. ווייד סיפר שזאיה (ששמה מלידה הוא זאיון) שיתפה, שהיא מעדיפה שיתייחסו אליה מעתה כבת ובשמה החדש. "אני ואשתי גבריאלה גאים - ואני אומר גאים - להיות הורים לילדה מהקהילה הלהט"בית", הכריז וייד בתכנית.

"כשהילדים שלנו חוזרים הביתה עם שאלה או בעיה או כל דבר, התפקיד שלנו כהורים הוא להקשיב להם, לצייד אותם במידע הכי טוב שאנחנו יכולים", מסביר וייד לדג'נרס, "זה לא משנה אם מדובר על מין או זהות מינית".

וייד מעיד שהוא ואשתו, השחקנית גבריאל יוניון, מחפשים אחר מידע כדי לחנך את עצמם לגבי הקהילה הלהט"בית. אתמול בבוקר (שלישי) הציגה יוניון את זאיה בסרטון קצר שפרסמה בטוויטר.

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> עידן חדש: הדמויות הגאות השתלטו על המסכים

"מה הטעם בלחיות בעולם הזה, אם את מנסה להיות משהו שאת לא?", שואלת זאיה בסרטון, "זה כאילו את לא חיה כמו שאת, שזה הדבר הכי מטומטם שיש. תהיי אמיתית עם עצמך, ואל תתעסקי בדרך ה'סטריאוטיפית' שבלהיות את".

View this post on Instagram

A post shared by Gabrielle Union-Wade (@gabunion) on