חודש יוני השנה עמוס במיוחד - חגיגות הגאווה בארץ ובעולם מתנגשות עם אחד מארועי הספורט הגדולים בעולם - גביע העולם. ובעוד אוהדים מכל העולם חוגגים ברחובות ברזיל, להט"בים מכל העולם צועדים ברחובות ניו יורק, טורונטו, ברלין, לונדון ותל אביב.

אתרי אינטרנט רבים בוחרים לציין ארועים גדולים ומשמעותיים לציבור הגולשים באמצעות מחווה באתר כמו שינוי הלוגו וכדומה. השנה החליטו גוגל ויוטיוב, שני האתרים הפופולרים ביותר בעולם (שניהם באותה בעלות כמובן), לשלב בין שני הארועים ולחגוג את חודש הגאווה והמונדיאל באמצעות קמפיין ProudToPlay#, קמפיין גאה המתרכז בספורט.

Proud to Play (צילום: טוויטר)
Proud to Play | צילום: טוויטר

במרכז הקמפיין, שהושק בתחילת חודש יוני, סרטון המציג את חשיבות הספורט בקהילת הלהט"ב וכיצד הספורטאים יכול להשפיע על התנועה לזכויות הלהט"ב. בסרטון מופיעים ספורטאים גאים וגיי פרינדלי כולל טום דייליג'ייסון קולינס ורובי רוג'רס.

"הספורט מפגיש אנשים מכל הרקעים דרך תשוקה משותפת, YouTube שותף לרוח הזו של חיבור קהילות מגוונות על מנת ליצור שינוי", אמר מנהל השיווק של YouTube, ריימונד בראון. בנוסף הוסיפו ביוטיוב כדורגל בצבעי הקשת ללוגו האתר, שיהיה נוכח בכל עמוד ב-YouTube לאורך כל החודש.

הספורטאים יוצאים מהלוקר

השנה האחרונה הייתה שנת שיא לספורט הגאה, וכללה מספר שיא של ספורטאים בעלי הישגים בינלאומיים שיצאו מהארון. כוכב הכדורגל הבריטי רובי רוג'רס, ששיחק בנבחרת ארה"ב במשחקים האולימפיים בבייג'ין וכיכב בקבוצת יונייטד לידס בבריטניה, יצא מהארון בפוסט מרגש בבלוג הפרטי שלו.

גם שחקן ה-NBA  ג'ייסון קולינס עשה את הצעד וחצי הגדול של חייו, ויצא מהארון במהלך ראיון בו אמר בשלושה משפטים קצרים "אני שחקן כדורסל בן 34. אני שחור. ואני הומו". וכך הפך לשחקן הפעיל הראשון בליגה הטובה בעולם שעושה זאת.

הקופץ למים האולימפי טום דיילי יצא מהארון בפני מעריציו בסרטון יוטיוב מרגש, כשסיפר שהוא יוצא עם בחור ושם סוף לשנים של שמועות בדבר נטייתו המינית.

המתאגרף הפורטוריקני אורלנדו קרוז, שכבר יצא מהארון בסוף 2012, המשיך לפרסם ולהצהיר על נטיתו המינית כאשר עלה לזירה עם תחתונים בצבעי הגאווה, ובחודש נובמבר התחתן עם בן זוגו, לאחר שהציע לו נישואים על ידי פרסום וידאו בעמוד שלו בפייסבוק.

עוד ב-mako גאווה: