אין ספק שיציאה של אמן מפורסם מהארון תורמת ומחזקת את הנראות הלהט"בית. החשיבות של היציאה מהארון של יוצרים מפורסמים מתעצמת כאשר תהליך הקבלה של היוצר בא לידי ביטוי ביצירות שלו, ומוביל לכניסתן של יצירות גאות אל המיינסטרים. בכל פעם שזמר או יוצר יוצאים מהארון, כולם ממתינים לראות מתי ישלים האמן את תהליך הקבלה שלו וישלב אותו גם ביצירותיו, עוקבים אחר כל שיר חדש או מחודש ומחפשים לשמוע את השינוי המיוחל, ולו הקטן ביותר, המרמז על כך שהאמן שיר אהבה אל בן מינו.  יש כאלו שעושים זאת מיד ויש כאלו שזה לוקח להם זמן, לפעמים אפילו 15 שנה.

15 שנה אחרי שכבש את המצעדים, השיר “She’s All I Eve Had”, השיר השני של ריקי מרטין שהוקלט באנגלית, מקבל החלפת כינוי נחוצה. בהופעה שהתקיימה במסגרת פסטיבל מוזיקה במרוקו, שינה מרטין  את מילות השיר והפנה אותו לגבר.

כוכב הפופ הלטיני בן ה-42 שינה את הכינויים בשיר מ"she" ל"he", בעת ביצוע השיר במהלך הופעה בפסטיבל Mawazine , פסטיבל המוזיקה במרוקו שהתקיים בתחילת החודש. מסיבה לא ברורה, את רוב השיר ביצע מרטין עם המילים המקוריות, אך בשיאו של השיר החליף מרטין את הכינוי והפך את השיר לגרסה הפונה לגבר במקום לאישה.

במהלך ההופעה התייחס מרטין גם לדגל גאווה שהונף בקהל בזמן שהוא שר את "Livin La Vida Loca". כשאמר "איזה דגל קשת יפה יש שם".

הביצוע של השיר במרוקו (השינוי החל מדקה 01:00):

 

צעד קטן לזמר, צעד גדול לקהל

השינוי אולי לא נשמע רציני, אבל הוא משמעותי מאד, במיוחד כשהוא נעשה במדינה כמו מרוקו, בה הומוסקסואליות היא מחוץ לחוק. מאמר 489 בחוק העונשין של מרוקו קובע כי הומוסקסואליות היא פשע שעונשו מאסר. רק בחודש שעבר הורשעו שישה גברים בהומוסקסואליות והוטלו עליהם עונשים של עד שלוש שנות מאסר.

למרות השינוי, ההופעה של מרטין עברה בשלום והוא עדיין רצוי במרוקו ויכול להופיע שם שוב במידה וירצה. הצהרות דומות של סולידריות ברוסיה הובילו לאיומים בחרם קבוע על אמנים רבים כולל ליידי גאגא, מדונה, סלינה גומז ואפילו שר.

עוד ב-mako גאווה: