>> לקבוצה של mako  גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מצעד הגאווה  (צילום: Daniel Berehulak, GettyImages IL)
מצעד הגאווה בטאייפי - הגדול ביותר באסיה | צילום: Daniel Berehulak, GettyImages IL
טייוואן נחשבת לאחת המדינות המתקדמות בכל הקשור ליחסה להומואים, לסביות, בי טרנסג'נדרים – ועדיין: דוח חדש קובע, כי 20 אחוזים מחברי הקהילה הגאה ניסו לשים קץ לחייהם בגלל נטייתם המינית או זהותם המגדרית.

במחקר החדש, שבוצע על ידי האגודה לזכויות מגדר ומיניות, עולה כי 18 אחוז מהחברי הקהילה ניסו להתאבד בפועל, בעוד כ-30 אחוז חשבו על ניסיון התאבדות אך לא ביצעו זאת.

הסיבה לתוצאות העגומות: היעדר חינוך במדינה

בין היתר, 68 אחוז מתוך 2,765 הנבדקים מסרו כי הם חווים לחץ מצד משפחתם, שמפצירה בהם להתחתן עם אישה ולנהל אורח חיים סטרייטי. 58 אחוז דיווחו על אלימות מילולית והתעללות שהופנתה כלפיהם מצד גורמים שונים – בשל נטייתם.

_OBJלפי אתר Focus Taiwan המתח אותו חווים חברי הקהילה הגאה, אשר מוביל אותם למעשים קיצוניים אלה, מקורו בסיבות שונות, בהן: ייצוג בלתי הולם באמצעי התקשורת המנציח את הסטיגמה של חברי הקהילה באופן שלילי, ציפיות של אנשים בנוגע לתפקידי מגדר, ציפיות של דורות מבוגרים בקהילה והתייחסות שלילית של מנהליהם במקום העבודה, אלימות מילולית והתעללות פיזית.

וואנג פינג מהאגודה לזכויות מגדר ומיניות הביע ביקורת ביחס לשר החינוך במדינה, בעקבות סירובו לשלב תכנים גאים בתכנית הלימודים בבתי הספר. "היעדר חינוך לסובלנות וקבלת האחר בטאיוון הוביל לתוצאות העגומות", מסר ווינג ל"טאייפי טיימס". "על מנת לבנות חברה שוויונית ופלורליסטית, חשוב לשים דגש על חינוך וחקיקה. אין זה מותרות, אלא זכות בסיסית".

התוצאות מעט מפתיעות, בהתחשב בכך שטייוואן ידועה בפתיחות שלה לקהילה הגאה. בין היתר, מקיימת המדינה את מצעד הגאווה הגדול ביותר באסיה, שמושך אליו מאות אלפים מדי שנה.

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה