>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

הנפת דגל הגאווה במחנה צבאי אמריקני באפגניסטן אולי עוררה השראה בקרב רבים בקהילת הלהט"ב וידידיה, אולם בצמרת הצבא לא כל כך מרוצים והחליטו לפתוח בחקירה. הסיבה: אסור להניף אף דגל במחנה צבאי, למעט דגל ארצות הברית ודגלי היחידות הצבאיות השונות.

דגל הגאווה באפגניסטן (צילום: צילום מסך מתוך buzzfeed)
הנפת דגל הגאווה באפגניסטן | צילום: צילום מסך מתוך buzzfeed

רשת פוקס, המזוהה עם הימין השמרני בארצות הברית, דיווחה כי הצבא האמריקני פתח בחקירה, על מנת לבדוק באיזה מחנה בדיוק הונף הדגל והאם הוא בכלל הונף או שמא מדובר בתמונה שנערכה בפוטושופ. זאת למרות שבעמוד הפייסבוק בה הועלתה התמונה, "מחק את ההומופוביה", טוענים כי לא מדובר בתמונה מבוימת או מרוטשת.

בהודעה שעלתה ביחד עם התמונה, נכתב: "תודה לכולם על האיחולים החמים לקראת חזרתו של בן זוגי הביתה. תשמחו לדעת כי הוא שב הביתה מסיבות רפואיות, אבל שלומו טוב. זו אינה תמונת פוטושופ.

ההומופובים בארה"ב: "הכל באשמת אובמה – שהכריז מלחמה על הנצרות"

"האירוע אכן קרה, והדגל עדיין תלוי באפגניסטן. אנחנו מתכננים ליצור קשר עם מישהו, כדי שיטיס את הדגל חזרה הביתה, לקראת מצעד הגאווה בעיר ניו יורק. אם מישהו יודע איך נוכל לעשות זאת, אנא צרו איתי קשר".

לצד התגובות הנלהבות על הנפת הדגל, ארגונים שמרניים הביעו תרעומת על הנפת הדגל, וקראו לצבא האמריקני לפתוח בחקירה.

"שם, במדבר המלחמה המאובק, מאחז צבאי הצדיע לצבעים של השדולה ההומוסקסואלית, באמצעות הנפת דגל הקשת במקום האולד גלורי (כינוי נפוץ לדגל ארצות הברית, ד.ז)", אמר טוני פרקינס, נשיא הארגון ההומופובי מועצת מחקר המשפחה. "האשמה היא בנשיא אובמה, שהכריז מלחמה על הנצרות ועל חופש הדת".

>> הקהילה הגאה נגד צה"ל

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה