>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

המלך עבדאללה, ארכיון (צילום: רויטרס)
ההומופובים הגדולים ביותר הם הומואים בעצמם. עבדאללה, מלך סעודיה | צילום: רויטרס
ההוראות החדשות שנשלחו לכל בתי הספר והמוסדות להשכלה גבוהה הן חד משמעיות: יש למנוע כניסתם של הומואים ו"טום בויז" לתחומן – זאת על מנת להילחם בתופעה ש"זוכה לעידוד בקרב אתרי אינטרנט שונים", כך מוסר ה-  Sharq Daily בשפה הערבית. החוק החדש פורסם ביחד עם חוקים נוספים שמטרתם "למנוע התנהגות בלתי הולמת".

החוק מצטרף למדיניות הומופובית

לפי העיתון, הומואים ו"טום בויז" יוכלו לחזור לספסל הלימודים, אם יוכיחו כי "נגמלו" מאותן פרקטיקות. יחד עם זאת, העיתון לא מסביר כיצד מתכוונים במדינה ההומופובית לאכוף את החוק.

החוק מצטרף למדיניות הומופובית אלימה במדינה החשוכה. לפני מספר חודשים נעצר גבר בן 30 לאחר שקבע דייט עם גבר אחר באמצעותה הפייסבוק, ובשנה שעברה נעצרה אישה לאחר שנהגה ברכבה מ"חשש שתהפוך ללסבית".

בעבר גינו ארגוני זכויות אדם את המדינה. בארגון אמנסטי אינטרנשיונל גינו את השלטונות בריאד, ואמרו כי השימוש במונח "מעשי סדום" כדי להביא לרדיפה ומעצר של הומואים הוא הפרה פושעת של זכויות אדם בסיסיות. "לכל אדם הזכות לפרטיות, הזכות לאהוב את מי שהוא רוצה והזכות להיות מי שהוא", מסר ארגון אמנסטי בהודעתו.

סעודיה אינה לבד. האלימות כנגד חברי הקהילה הגאה במדינות הערביות – ובראשן מדיניות המפרץ, לא יודעת גבול. הדוח של -Human Rights Watch חשף לפני מספר חודשים, כי מאז 2007, אז העבירה מדינת כווית חוק האוסר על "חיקוי המין הנגדי", נוהגים שוטרים לרדוף ולהתעלל בנשים טרנסג'נדריות. ההתעללות המזעזעת לובשת צורות שונות: בין היתר, נדרשות הנשים להתפשט ולצעוד עירומות במסדרונות תחנת המשטרה, מחויבות לרקוד מול השוטרים, נכנסות לבידוד בלי סיבה, סופגות עלבונות ואלימות קשה.

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה