>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

בגל חסר תקדים של אלימות, נחטפו, עונו ונרצחו במהלך חודש פברואר לא פחות מארבעים הומואים ולסביות בעיראק. במקרים מסוימים, הרצח בוצע באמצעות לבנה גדולה לראש. אחרים נזרקו מגגות בתים וגופתם הושחתה.

אין תמונה
אחת התמונות שהגיעו לידי הוועדה

מקרי הרצח הראשונים החלו בתחילת פברואר, לאחר שקבוצה לא מזוהה תלתה שלטים בבגדד ובבצרה הקוראים להרג של "אינדיבידואלים נואפים", כך לפי ועדה בינלאומית מיוחדת למען זכויות של הומואים ולסביות, שבדקה את אותם מקרים.

ארבעה ימים לשנות את התנהגותם

השלטים שנתלו כללו איומים על פרטים הידועים כמנהלים אורח חיים גאה וציינו את שמותיהם ותמונותיהם של אותם הומואים ולסביות. בין היתר, "נתנה להם" הקבוצה ארבעה ימים לשנות את התנהגותם ואת האופן בו הם מתלבשים. במידה ולא יעשו כן, יקבלו "עונש אלוהי".

"מקרי הרצח המזעזעים כללו, בין היתר, ניפוץ הגולגולת של אחדים מהם באמצעות לבנים גדולות או דחיפתם מבניינים גבוהים", כך מוסיפים שני ארגונים להט"בים נוספים: "הארגון למען חופש לנשים בעיראק" ו"עיראקים להט"בים".

לפי אותם ארגונים, הרשויות בעיראק טרם גינו את המעשים או פעלו על מנת למנוע את האלימות במדינה. יתרה מזאת, יש הרואים בכוחות הביטחון העיראקיים כאחראים לאותם מעשים.

בגל פשעי השנאה הקודם בעיראק בשנת 2009 נרצחו עשרות הומואים ולסביות בגלל זהותם המינית. קארי אלן ג'ונסון, מנהל הוועדה הבינלאומית למען זכויות של הומואים ולסביות, מסר כי על עיראק לפעול באופן מיידי למיגור התופעה. "כמדינה דמוקרטית, על עיראק להגן על כל אזרחיה – כולל הומואים, לסביות וטרנסג'נדרים – מפני אלימות של כוחות מליציה עיראקיים".

בהודעה שהעלו קבוצות הנשים בעיראק ועיראקים להט"בים, נכתב: "על אזרחי העולם ללחוץ על ממשלת עיראק להגן על אזרחיה ההומואים, לסביות, בי וטרנסג'נדרים". בנוסף, דורשת קבוצת הנשים חקירה מלאה של אירועי האלימות ועונש לרוצחים.

>> הראל סקעת: אני רוצה להיות אבא"

>> צפו: חייל מארינס מנשק את בן זוגו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה