המוזיקאים הרוסים פיליפ קיקורוב ודאווה עוררו סערה ברוסיה אחרי שהופיעו בטקס פרסי המוזיקה הרוסיים Muz-TV לבושים בחליפות, לצד קבוצת גברים בלי חולצה. צופים רבים ראו זאת כרמיזה לחתונה גאה, מה שהוביל את הרשויות לפתוח בחקירה - האם המופע מנוגד לחוקי המדינה ומקדם הומוסקסואליות? 

על פי הדיווח של כלי התקשורת הרוסי RIA Novosti, השירות הפדרלי לפיקוח על טכנולוגיית מידע תקשורת ותקשורת המונים ברוסיה (רוסקומנדזור), ששלח לפני שבועיים אזהרה לדיסני מפני הפצה של סרט קצר המציג דמות של גבר גיי, כבר החל לחקור את המארגנים של האירוע, המשתתפים בו וגם את רשת הטלוויזיה ששידרה את הטקס. 

"השירות הפדרלי ינתח את ההקלטות מטקס פרסי המוזיקה כדי לקבוע האם בוצעו הפרות של חוקי הפדרציה הרוסית, כולל בתחום הגנת הילדים ממידע המזיק לבריאות ולהתפתחות שלהם", נמסר מהשירות הפדרלי לכלי התקשורת. "במקרה של הפרה, רוסקומנדזור יגיב בהתאם". 

דאווה וקירקורוב הגיע לטקס פרסי המוזיקה במכונית עם גג פתוח מעוטרת פרחים, כשהם לובשים את אותו הטוקסידו - קירקורוב בלבן ודאווה בשחור ואוחז בוורד בודד. מסביבם עמדו גברים שריריים בלי חולצה, מה שגרם לספקולציות רבות בקרב הצופים שמדובר בייצוג של חתונה בין גברים, דבר המנוגד לחוק הרוסי. הם לא היו היחידים שהצליחו למשוך תשומת לב. גם כוכב הטיקטוק הרוסי דנה מילוחין הגיע לבוש באאוטפיט שהוא חצי שמלה, חצי טוקסידו. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Телеканал МУЗ-ТВ (@muztv)

הקטע הקצר עלול לשים את האמנים, מפיקי המופע וערוץ הטלוויזיה בפני סנקציות חריפות - מקנסות כבדים ועד השבתת הערוץ למשך שלושה חודשים. כידוע, הנשיא ולדימיר פוטין קידם בתקופת שלטונו רשימת חוקים אנטי-להט"ביים אשר "נועדו להגן על ילדים", ביניהם איסור על קידום "תעמולה הומוסקסואלית" ואיסור נישואים או אימוץ של זוגות להט"ב. 

בשנה שעברה, מורים מסנט פטרסבורג הונחו לעקוב אחרי הפרופילים של התלמידים שלהם ברשתות החברתיות ולדווח על אלו ששיתפו סמלים גאים. לאחרונה, אמנית רוסייה נכלאה כי שיתפה ברשתות החברתיות איורים של איבר מין נשי, מה שהוביל אותה לפתוח בשביתת רעב