אמא רוסיה לא מרשה: חברת וולט דיסני קיבלה בימים האחרונים אזהרה מגורמים רגולטורים ברוסיה הנוגעת לסרט קצר אשר זמין לצפייה במדינה דרך שירות הסטרימינג "דיסני פלוס". על פי ההודעה שנשלחה למשרדי החברה בקליפורניה, הסרט המדובר "מכחיש את ערכי המשפחה ומקדם מערכות יחסים מיניות לא מסורתיות", דבר הנוגד את החוקים במדינה. 

הסרט השנוי במחלוקת הוא "Out" (בחוץ) מבית פיקסאר ואורכו הוא בסך הכל תשע דקות. הוא סובב סביב גרג, שמנסה להימנע בכל מחיר מלצאת מהארון בפני הוריו, אבל איכשהו הוא והכלב שלו, ג'ים, מחליפים גוף. הסרט גם מציג נשיקה גאה בין גרג לבין בן הזוג שלו, מנואל. 

הסרט, שיצא לראשונה במאי בשנה שעברה, היה הראשון של פיקסאר ששילב בתוכו דמות ראשית גאה. הוא סומן כאחד הסרטים הפוטנציאליים למועמדות לפרס האוסקר בקטגוריית סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר, למרות שבסופו של דבר לא נכלל ברשימת המועמדים הסופיים. 

אחרי שיצא בפלטפורמת הסטרימינג בארצות הברית, דיסני החליטה להוסיף את הסרט לרשימת הסרטים הזמינים בשאר העולם, מה שהוביל את השירות הפדרלי לפיקוח על טכנולוגיית מידע תקשורת ותקשורת המונים ברוסיה (רוסקומנדזור), להתריע על כך בפני החברה ולשלוח אזהרה רשמית לחברה לפני מספר ימים. 

כידוע, ברוסיה קיימים חוקים אנטי להט"ביים רבים, האוסרים בין היתר על קום מצעדי גאווה והפצה של "תעמולה הומוסקסואלית". על פי הפרסום ברויטרס, הפצת הסרט הקצר ברוסיה תהווה הפרה של החוק הרוסי משנת 2013, האוסר על הפצת "פרופגנדה של מערכות יחסים מיניות לא מסורתיות". בשנה שעברה, שונתה החוקה במדינה וכעת היא מגדירה נישואים כאיחוד בין גבר לאישה בלבד. 

הדיווח על האזהרה יוצאת הדופן הזו מגיע שבוע אחרי קריאות לחסום את עמוד האינסטגרם של מותג האופנה דולצ'ה וגבאנה, משום ששיתף תמונות של זוגות גאים מתנשקים. רוסיה - ממה עשית עניין? סך הכל נשיקה.