>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
ג'סי טיילר פרגוסון מתרגש

הקהילה הגאה בארה"ב מביעה לאחרונה חשש אמיתי מהיבחרותו של מיט רומני וסגנו, פול ראייו, הידועים בדעותיהם ההומופוביות. יותר ויותר גאים וגאות מפורסמים מתבטאים בעד הנשיא אובמה, שעשה היסטוריה והביע בגלוי תמיכתו בקהילה הגאה.

כעת מצטרפים לקמפיין גם זכארי קווינטו, ג'יין לינץ', ג'סי טיילר פרגוסון, וונדה סייקס ומפורסמים גאים אחרים, שהחליטו להביע תמיכתם באופן גלוי בנשיא אובמה לקראת הישורת האחרונה.

בסרטון מספרים המפורסמים על השינוי שחל בחייהם, ועל ההישגים של הנשיא אובמה בארבע שנות כהונתו. החל מביטול מדיניות "לא נשאל – אל תספר" ועד התבטאותו חסרת התקדים בעד נישואים גאים.

"אם הייתי נער בן 14-15 שיושב בבית בניו מקסיקו בערב עם ההורים וצופה בחדשות", אומר פרגסון,  "ורואה את הנשיא המכהן מתבטא בעד נישואים גאים, זה פשוט היה משנה הרבה. אני לא יודע אם הוא יודע כמה חיים הוא משנה והציל. זה ממש מרגש. הלוואי שהיה לי את זה כשהייתי ילד, אני שמח שיש את זה לצעירים שגדלים כיום".

"הוא אחד מיני רבים שמוכנים להקריב את חייהם למעננו. כיום אני יכולה לבקר את זוגתי בבית החולים, לא היה לנו את הזכויות הבסיסיות הללו לפני", אומרת ג'יין לינץ'.  "דיבורו של הנשיא אובמה בעד נישואים גאים, והשימוש במילה 'נישואים' פשוט היה מעורר השראה", הוסיף קווינטו.

>> צפו: מפורסמים אומרים לגייז ש"יהיה בסדר"

>> קמפיין חדש של אובמה בעד נישואים גאים