>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
"אל תתערבו". פוטין
ההומופוביה והשנאה השתלטה סופית על השלטון במוסקבה: הסנאט הרוסי אשרר פה אחד את התיקון לחוק האימוץ, האוסר למסור ילדים לאימוץ להורים מחו"ל בני אותו מין. ההחלטה עברה באישור של 131 סנאטורים שנכחו באולם. בנוסף, הסנאט אישר ברוב של 137 תומכים, ללא מתנגדים ונמנע אחד את החוק הפדרלי האוסר על יציאה מהארון.

אתמול, במהלך שיחה עם כתבים בפינלנד, הדף נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, את הטענות לפיהן רוסיה רודפת את קהילת הלהט"ב.

"אין שום רדיפה, ההומוסקסואלים הם אזרחים שווים, הנהנים מזכויות מלאות ושוות", אמר. "אנחנו לא מטילים סנקציות על הומוסקסואליות, אנחנו פשוט מגינים על הילדים שלנו מתכנים כאלה".

פוטין גער בעיתונאים הזרים על מה שראה כהתערבות בעניינים פנימיים. "יש מדינות שחושבות שלא צריך להגן על ילדים מדברים כאלה", אמר. "אבל אנחנו הולכים להעניק הגנה באופן שבו החליטו המחוקקים הרוסים, ואנחנו מבקשים מכם אל תתערבו בענייניה הפנימיים של רוסיה".

ארגון להט"בי בארה"ב: "להחרים את אולימפיאדת החורף בסוצ'י"

"החוק לאיסור על תעמולה ליחסים לא מסורתיים" אוסר על חשיפת קטינים להומוסקסואליות, כאשר בתוך כך נכללים: איסור להניף דגלי גאווה וכן איסור להתנשק בפומבי על השפתיים או להפגין חיבה רומנטית בפומבי עם בן אותו מין.

הקנסות על עבירה זאת מתחילים מ-4,000 רובל (כ-450 שקל) ויכולים להגיע עד לסכום של חצי מיליון רובל (כעשרת אלפים שקל).

לפני כשבוע וחצי פנה ארגון RUSA LGBT – ארגון למען להט"בים דוברי רוסית החיים בארצות הברית ודרש מהוועד האולימפי האמריקני להחרים את משחקי החורף האולימפיים. המשחקיים יתקיימו בפברואר 2014 בעיר סוצ'י שבדרום רוסיה.

"רוסיה אינה מקום בטוח ללהט"בים, לאור גל התקיפות ההומופוביות בפדרציה", אמרה נשיאת הארגון, נינה לונג. לסוכנות הידיעות הרוסית ריה נובוסטי. "להט"בים ברוסיה חיים בטרור ובפחד, ויש להעלות את המודעוּת לנושא באמריקה. אנחנו באמת ובתמים רוצים להזהיר את קהילת הלהט"ב בארצות הברית, שיידעו שלא בטוח לנסוע לרוסיה".

עוד הוסיפה לונג, כי גם הודעת הוועד האולימפי הבינלאומי, על פיה הוא מחויב כי לא תהיה כל אפליה על רקע נטייה מינית, אינה מספקת אותה. "הם חייבים לפרסם הודעה כזאת כדי שזה לא ייחשב לשערורייה בינלאומית", היא אומרת. "זאת הבטחה מן השפה אל החוץ".