>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

אין תמונה
סרגיי ריבקוב, שר החוץ הרוסי
הפדרציה הרוסית דבקה בקו ההומופובי: במוסקבה הודיעו בסוף השבוע כי הם מסרבים לחתום על הודעת שרי החוץ של ה-G8, ארגון המדינות המתועשות, הקוראת לשמור על זכויות להט"ב.

"תחת אמתלה של הגנה על מה שנקרא 'מיעוטים מיניים', בפועל ישנה תעמולה אגרסיבית וכפייה של התנהגות וערכים מסוימים, שעשויים להעליב את רוב האוכלוסייה", אמר סגן שר החוץ הרוסי, סרגיי ריבקוב.

קריאה משותפת לשמור על זכויות של קהילת הלהט"ב

בארגון G8 חברות שמונה המדינות המייצגות כשני שליש מהכלכלה העולמית: ארצות הברית, רוסיה, קנדה, יפן, גרמניה, צרפת, איטליה ובריטניה. בסוף השבוע נפגשו שרי החוץ של מדינות אלו בוושינגטון.

בתום המפגש, פרסמו השרים הודעה משותפת, בה קראו לשמור על זכויותיהם הבסיסיות של קהילת הלהט"ב ברחבי העולם.

"השרים מכירים בכך שזכויות אדם וחירויות בסיסיות הן זכות מוּלדת של כל בני האדם, נשים וגברים, לרבות לסביות, הומואים, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים", כך לשון ההודעה. "אנשים אלה נתונים לעתים קרובות בפני סכנות של מוות, אלימות, הטרדה ואפליה בשל נטיותיהם המיניות או זהותם המגדרית במדינות רבות ברחבי העולם".

במשרד החוץ במוסקבה מיהרו לפרסם הודעה, המבהירה כי רוסיה אינה שותפה להודעה. "הפדרציה הרוסית מתנערת מהשפה שמגדירה אנשים אלה או קבוצות כאלו כבעלי הגנה תחת החוק הבינלאומי לזכויות אדם", כך לשון ההודעה.

>> אני אוהב את הבן ההומו שלכם. למה אתם לא?

>> עומר שריף הבן: "אני הומו ויהודי"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה