האקרים אכזריים במיוחד, ניצלו ליקוי אבטחה והשתלטו על חגורות צניעות אלקטרוניות, שנשלטות מרחוק על ידי חיבור בלוטות'. לאחר ההשתלטות, הם דרשו מהגברים להם חגורות הצניעות שייכות כופר בסך 0.02 ביטקוין (כ-750 דולר) כדי שיוכלו לקבל בחזרה את השליטה.

חגורת הצניעות משמשת לרוב אנשים בקהילה ה-BDSM והיא נועדה למנוע מאלה המשתמשים בה להגיע לזקפה. פרצת האבטחה בחגורות צניעות של חברת Cellmate נחשפה באוקטובר האחרון והיא אפשרה להאקרים לפרוץ לכלוב הטכנולוגי ולנעול אותו, זאת כל עוד ליבם חפץ בכך - "כל אחד יכול לנעול מרחוק את כל המכשירים ולמנוע ממשתמשים להשתחרר", נמסר אז. 

וזה אכן מה שקרה למספר גברים, כך על פי צילומי מסך של שיחות טקסט, שהגיעו לידי חוקר בטיחות העונה לשם "סמלי", המנהל את האתר vx-underground, בו הוא אוסף ומפרסם מידע על תוכנות זדוניות. 

אילוסטרציה (צילום: Ilya Andriyanov, shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: Ilya Andriyanov, shutterstock

ביום בהיר אחד - הגברים עליהם ההאקרים החליטו להטיל את מרותם, קיבלו מהם הודעה והבינו כי חגורת הצניעות שלהם מוחזקת בשבי. "איבר המין שלך שייך לי עכשיו", נכתב בהודעה שנשלחה לקורבנות. אחד מהם, שביקש להזדהות בשם רוברט, סיפר כי גם הוא קיבל את ההודעה, אבל למרבה המזל, הוא לא ענד את חגורת הצניעות באותה עת. קורבנות אחרים דיווחו על חוויות טראומטיות וחרדה. 

קורבן נוסף העונה לשם אר ג'יי סיפר שלמרות שקיבל את ההודעה, הוא לא היה יכול לעשות עם המידע דבר - "אני לא הבעלים של הכלוב יותר אז לא הייתה לי שליטה או גישה אליו", סיפר למגזין VICE. אם הגברים שסומנו על ידי ההאקרים היו משתמשים באותה העת באביזר המדובר, הם היו עלולים למצוא את עצמם במצב מאוד לא נעים, זאת מכיוון שהמכשיר נעול בטבעת מתכת מתחת לאיבר המין של המשתמש והדרך היחידה להסיר אותו תהיה באמצעות כלי עבודה כבד. ואת החוויה הזאת אנחנו בהחלט לא מאחלים לאף אחד.