>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

womenonly (צילום: עדי רם, בעירום מלא)
ניתוח הגדלת חזה מציל חיים | צילום: עדי רם, בעירום מלא
מחקר חדש שערכה ה-RFSL (הפדרציה השבדית למען זכויות להט"ב) מחזק את מה שטוענים בקהילה הטרנסג'נדרית בישראל כבר זמן רב: שתלי סיליקון עבור טרנסג'נדריות הם לא רק צורך קוסמטי, כי אם גם נפשי.

על פי המחקר, שיעור ההתאבדויות בקרב אלו שידן אינה משגת ואינן עוברות ניתוח להגדלת חזה גבוה פי שלושים מזה של האדם הממוצע.

החוקרים טוענים, כי טרנסג'נדריות שאינן זוכות למימון של ניתוח פלסטי להגדלת חזה עלולות לסבול ממגוון בעיות פסיכולוגיות, שיכולות להגיע עד כדי נטיות אובדניות.

"ניתוחים פלסטיים עבור טרנסג'נדריות יכולים להציל חיים, פשוט כך", אומרים ב-RFSL.

"הגישה לפיה מדובר רק בצורך קוסמטי, שממלכת שבדיה אינה מממנת, היא מיושנת ביותר. מדובר בנשים שנאלצות לחיות בגוף הלא נכון, ואינן יכולות להגיע אליו באמצעות הורמונים. שיעור ההתאבדויות בקרב נשים אלו עומד על 40%-30%, בעוד שיעור ההתאבדויות של האדם הממוצע עומד על 1.6%".

ארגון GLAAD: "הסיטקום 'Work It' מעניק רישיון ללעוג על טרנסג'נדריות"

סיטקום אמריקני נוסף על הכוונת של הקהילה: ארגון GLAAD (הברית ההומו-לסבית נגד השמצה) וארגון הקמפיין למען זכויות אדם יוצאים נגד סדרת הטלוויזיה "Work It", המופקת על ידי בוננזה פרודקשנס וסאמר סקול פרודקשנס, עבור חברת האחים וורנר. הסדרה, המשודרת בפריים טיים של רשת אי.בי.סי, עוסקת בשני גברים המתלבשים כנשים על מנת לקבל עבודה.

הארגונים פרסמו מודעה משותפת בעיתון הבידור וריאטי, בו הם טוענים כי הסדרה מעודדת את הציבור לצחוק על חשבון הנשים הטרנסג'נדריות. "התוכנית נותנת לציבור רישיון להתייחס לטרנסג'נדריות באופן משפיל ולעגני", כך לשון ההודעה.

עוד טוענים הארגונים כי למרות שהדמויות אינן מוגדרות טרנסג'נדריות, צופים רבים, שאינם מעורים במהות הטרנסג'נדריוּת עדיין מקשרים בין הלבוש של השחקנים לבין נושא הזהות המגדרית.

ג'סטין טימברלייק יגלם את אלטון ג'ון?

אין תמונה
מעדיף את ג'סטין. אלטון ג'ון
האם ג'סטין טמברלייק יגלם את דמותו של אלטון ג'ון במחזמר קולנועי המגולל את סיפור חייו של הזמר הבריטי הגאה? ג'ון אמר ללוס אנג'לס טיימס כי טימברלייק הוא השחקן-זמר המועדף עליו לגלם את דמותו בסרט סוריאליסטי שיופק בקרוב. לדבריו של ג'ון, את התסריט כבר כתב לי הול, מחבר התסריט של הסרט "בילי אליוט".

"הסרט יהיה מבט סוריאליסטי על חיי, בסגנון מולין רוז'", אמר ג'ון. "אני לא רוצה שזאת תהיה ביוגרפיה קולנועית בנאלית, כי זה לא אני".

>> בית אבות לגייז בספרד ועוד חדשות מהעולם

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה