כוכבת העל וידידת הקהילה הגאה משכבר הימים, ליידי גאגא, ביצעה השבוע מחווה יוצאת דופן, והתגייסה לקמפיין מקומי נגד הומופוביה בקנדה. הזמרת נענתה לפנייתו של ז'ק סן-פייר, נשיא מועצת התלמידים של תיכון אטוביקוק לאמנויות בטורונטו, והקליטה מסר בווידאו התומך בקמפיין בית ספרי שמבקש לשים קץ להתאכזרות כלפי נערים הומואים בקנדה.

"רק רציתי לומר לך כמה אני גאה בך על היותך תומך נלהב של קהילת הלהט"ב בבית ספרך", אמרה גאגא בסרטון שהוקרן בפני התלמידים. "יש צורך בעוד 'מפלצות קטנות' כמוך".

גאגא ציינה כי אביה תמיד שומר את כל מכתבי המעריצים שהיא מקבלת. "קראתי את המכתב שלך ממש לאחרונה, ורציתי לשלוח לך את הווידאו הזה לא רק בשם הצוות לבית גאגא, אלא גם בשם 'מפלצות קטנות' ברחבי העולם. חשוב שנמתח את גבולות האהבה והקבלה, חשוב שנפיץ סובלנות ושוויון לכל התלמידים.

"לאור התאבדותו של ג'יימי רודמאייר שאירעה לאחרונה, בגלל ההתאכזרות אותה חווה בבית ספרו, אני הולכת לעבוד קשה ככל האפשר כדי להפוך את ההתאכזרות לפשע שנאה. אני אוהבת את כולכם מאוד ותודה שאתם מאזינים לי, תודה שאתם מאזינים לז'ק סן-פייר. שיהיה לכם יום נפלא בבית הספר, ותאהבו אחד את השני, התייחסו האחד לשני באדיבות, כי אנחנו הם כל מה שיש לנו".

ספרד: נישואי בזק של זוגות חד מיניים מחשש לביטול החוק

בחודש שעבר הגיש ריקי מרטין בקשה להתחתן בספרד, כמחווה לממשלת ספרד על החוק המתיר נישואין בין בני אותו המין במדינה, אך כעת נראה כי החוק עלול להתבטל.

עליית הימין לשלטון בספרד מעוררת דאגה בקהילת הלהט"ב בממלכה. בעוד המפלגה העממית (PP), מפלגת הימין-מרכז שזכתה בבחירות, שיווקה לציבור את המצע הכלכלי שלה, דואגים פעילי זכויות מביטול החקיקה המאפשרת נישואים בין בני אותו מין.

נשיא הקהילה האוטונומית אנדלוסיה, חוסה אנטוניו גריניאן, סיפר כי חש בעליה חדה בהתעניינות זוגות של הומואים ולסביות לנישואי בזק. לדבריו, רק בסביליה, בירת אנדלוסיה, הוכפל מספר הנרשמים לנישואים.

"אם בסביליה היו מקבלים 50 פניות ביום של נרשמים לנישואים, עכשיו מקבלים שם פתאום מאה פניות ביום", אומר גריניאן. "אין ספק שלתוצאות הבחירות יש קשר. אנשים רוצים להספיק להתחתן, לפני שה-PP ימנעו את זה מהם.

ארה"ב: חוק השוויון לטרנסג'נדרים עבר במסצ'וסטס

אין תמונה
ניהל קמפיין קדחתני למען טרנסג'נדרים. המושל פאטריק דבאל

כחודש אחרי שקליפורניה העבירה שני חוקים למען טרנסג'נדרים, גם מסצ'וסטס מביאה את בשורת השוויון לקהילה: הסנאט בבוסטון העביר השבוע את חוק השוויון לטרנסג'נדרים. החוק החדש אוסר על כל סוג של איסור כלפי אדם בשל זהותו המגדרית: בעבודה, בחינוך ובמתן אשראי. על פי החוק, אפליה שכזאת תהווה עבירה פלילית.

מאחורי החוק החדש עומד המושל דבאל פטריק, שניהל בחודשים האחרונים קמפיין קדחתני כדי להבטיח רוב לאישור החוק. במסגרת המאמצים, נאלץ פטריק לוותר על שריון מקומות בדיור ציבורי לטרנסג'נדרים.

"מסצ'וסטס הכירה היום בכך שתושביה הטרנסג'נדרים ראויים ליחס שווה ולהגנה של החוק", אמר ג'ו סולמוניז, נשיא הקמפיין לזכויות אדם, אחד מארגוני הלהט"ב המשמעותיים בארצות הברית. "מדובר במסר תקיף וחד-משמעי באשר לחשיבותו של השוויון".

אין תמונה
"דיויד קמרון הוא שליח השטן", נשיא זימבבואה, רוברט מוגאבה
נשיא זימבבואה נגד ראש ממשלת בריטניה: "הומואים גרועים מחזירים"

הסנקציות הכלכליות שהפעיל ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, נגד מדינות באפריקה המתנכלות ללסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים, ממשיכות להסעיר את היבשת.

בזימבבואה, שם זקוקים לסיוע הבריטי כמו אוויר לנשימה, עשוי הדבר להשפיע על משאל העם בעניין החוקה החדשה. אלא שלאחר הגמגום של ראש הממשלה, מורגן צ'נגיראי, בחודש שעבר, יוצא הנשיא רוברט מוגאבה בהשתלחות חסרת תקדים כלפי קמרון.

"דיוויד קמרון הוא שליח השטן, הדורש מאיתנו לקבל את ההומוסקסואליות", אמר מוגאבה על ראש הממשלה שקיצץ 19 מיליון ליש"ט (כ-111 מיליון שקל) מהסיוע לו זוכה ארצו. "הומוסקסואלים הם גרועים יותר מחזירים ומכלבים. כל מי שייתפס מקיים מעשים כאלה יוענש קשות". 

>> לעוד מבזקים גאים מהעולם

>> ריקי מרטין הגיש בקשה להינשא בספרד

>> 150 אלף איש במצעד הגאווה בבואנוס איירס

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?