בית המשפט בעיר דמאר במערב תימן, אשר נשלטת על ידי החות'ים, דן למוות תשעה גברים באשמת הומוסקסואליות - שבעה מהם יוצאו להורג בסקילה ושניים מהם בצליבה, כך על פי דיווח של ארגון אמנסטי אינטרנשיונל. בנוסף אליהם, שלחו השופטים 23 גברים אחרים לעונשי מאסר שנעים בין שישה חודשי מאסר ל-10 שנות מאסר תחת אישומים שונים, כולל הומוסקסואליות, "הפצת חוסר מוסריות" או "מעשים לא מוסריים". 

על פי הדיווח של אמנסטי אינטרנשיונל, ברשתות החברתיות פורסמו סרטונים בהם נראים שני גברים חוטפים מלקות בפומבי, ככל הנראה מול הבתים שלהם. ידיעה זו מגיעה לאחר שביום חמישי האחרון פורסם על ידי סוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי בית משפט בעיר איב, הנשלטת גם היא על ידי החות'ים, דן למוות 13 גברים באשמת הומוסקסואליות. בסך הכל, בחודש האחרון החות'ים דנו למוות 22 גברים באשמת הומוסקסואליות, ועשרות נוספים נשלחו למאסר או יולקו פומבית. 

כידוע, החות'ים, הנתמכים על ידי משטר האייתוללות האיראני, תוקפים מאז חודש נובמבר ובתגובה למלחמה בעזה ספינות ומטרות של חיל הים האמריקאי בים האדום. בתגובה לכך, תוקפות ארצות הברית ובריטניה מטרות של החות'ים בתימן. החות'ים שולטים באזורים המאוכלסים ביותר בתימן והיו מעורבים במלחמה ארוכה שנים מול קואליציה בראשות סעודיה. 

גרציה קרצ'יה, סגנית מנהלת המזרח התיכון וצפון אפריקה של אמנסטי אינטרנשיונל, כינתה את ההוצאות להורג המתוכננות "מחזה מבעית", ואמרה כי הם נועדו להפיץ אימה בקרב להט"ב ואוכלוסיית תימן באשר היא. "הלקאה פומבית היא עונש אכזרי ובלתי אנושי שמפר את האיסור המוחלט על עינויים והתעללות לפי החוק הבינלאומי ואין לבצעו בשום פנים ואופן", היא אמרה בהצהרה. "על הרשויות לשחרר באופן מיידי וללא תנאים את כל האנשים המוחזקים על סמך נטייתם המינית או זהותם המגדרית". 

ארגונים ועמותות לא ממשלתיות טוענות כי הפרות זכויות האדם של המורדים גדלו משמעותית מאז החלו החות'ים לפגוע בספינות משא שעוברות בים האדום, זאת בתגובה למלחמת ישראל בארגון הטרור הרצחני חמאס. "החות'ים מגבירים את ההתעללות שלהם בתוך תימן בזמן שהעולם עסוק במעקב אחרי ההתקפות שלהם בים האדום", כך אמר ניקו ג'פרניה, חוקר תימן של ארגון "משמר זכויות האדם". "אם באמת היה אכפת להם מזכויות האדם שהן מתיימרות לעמוד עליהן בפלסטין, הם לא היו מלקים או רוגמים למוות את התימנים".