הצופים באיראן משוגעים על הסדרה האמריקאית המצליחה "משפחה מודרנית", והם אפילו לא יודעים את זה. מתברר כי רשת הטלווזיה האיראנית הפיקה סדרת קומדיה בשם "האפט סאנג", שהיא העתק מדויק (שלא לומר גנבה חסרת בושה) של הסדרה זוכת האמי.

אמרנו העתק מדויק? אז קצת הגזמנו. כדי להתאים את הסדרה לצופים ברפובליקה האיסלמית ולחוקי התיאוקרטיה, הושמט מהסדרה כל זכר לזוג ההומואים מיטש וקאם. כי עם כל הכבוד להצלחת התכנית האמריקאית ולרצון של האיראנים לרכב על ההצלחה הזו, יש גבול למודרניות שהם יכולים לסבול.

משפחה מודרנית באיראן
תכירו: קאם

כדי לשמור לעצמם את האפשרות להעתיק גם את הפרקים בהם מופיעים זוג הגברים, החליפו המפיקים האיראנים את זוג הגברים לזוג הטרוסקסואלים, כאשר את מקומו של קאם העליז והצבעוני תופסת אישה שקטה וכנועה. כמו כן שינתה הגרסה האיראנית את מינם של דמויות נוספות, על מנת למנוע מהצופים האיראניים צפייה בקשרים בין שני המינים לפני החתונה. כך למשל הופכת היילי דאנפי, בתם של קליר ופיל, לבן, ואילו בן זוגה דילן הופך לחבר טוב שמגיע לבקר.

השם "האפט סאנג" מיתרגם ל "שבע אבנים", משחק כדור מסורתי הנפוץ בבחלקים מסוימים של המזרח התיכון ואסיה, בו שתי קבוצות מתחרות לבנות או להרוס ערימה של אבנים. 

הדמיון בין התוכניות התגלה במקרה על ידי מעריצים איראניים של התכנית "משפחה מודרנית" שהורידו את פרקי התכנית האמריקאית באינטרנט בניגוד לחוק, על מנת לצפות בהם ללא צנזורה. אחד אף המעריצים ערך סרטון וידאו המשווה בין התכניות ומראה כיצד באופן בוטה האפט סאנג היא העתק של משפחה מודרנית.

עוד ב-mako גאווה: