סיפורים על הורים המקבלים את ילדיהם בכל תנאי, תומכים ומלווים אותם בתהליך היציאה מהארון ומחזקים אותם בכל מחיר, הם תמיד מרגשים. בתקופה בה אנו חיים סיפורים כאלו הופכים ליותר ויותר נפוצים, למרבה השמחה, אבל בעבר (הלא כל כך רחוק) תמיכה כזו מצד ההורים הייתה נדירה ביותר.

במסגרת ציון 45 שנה למהומות סטונוול, פתח הרדיו הציבורי האמריקאי (NPR) ביוזמה בשם out loud שמטרתה לשמר סיפורים של אנשים להט"בים. היוזמה היא חלק מפרויקט storycorps, שמטרתה "לשמר את הסיפורים של חיינו". אחד הסיפורים הוא סיפורו המרגש של פטריק האגרטי בן ה-70, זמר קאנטרי לשעבר שסיפר לנכדתו רובין על העצה שאביו נתן לו בשנות ה-50, כשחשד שהוא גיי.

האגרטי גדל בחווה בעיירה קטנה במדינת וושינגטון בשנות ה-50. למרות שלהאגרטי לא היה מושג שהוא הומו, אחיו חשד שמשהו איתו לא בסדר. "היינו בדרך להופעה בבית הספר, והתחלתי לשים נצנצים על הפנים", מספר הגרטי, "אחי שאל אותי מה אני עושה והסברתי לו שזו התחפושת שלי. הוא לא היה מרוצה מהתשובה וכשהוא הוריד אותי בבית הספר הוא התקשר לאבא ואמר לו: 'אבא, נראה לי שכדאי שתבוא לכאן, זה לא הולך להראות טוב'".

פטריק האגרטי
פטריק האגרטי כיום

אביהם, שארל אדוארד האגרטי שהיה רפתן מקומי. נסע לבית הספר בלבוש העבודה הרגיל שלו: ג'ינס חקלאות מלוכלך ומגפיים. כאשר האגרטי הבחין באביו במסדרון, הוא התחבא. "זה לא היה בגלל מה שאני לבשתי, זה היה בגלל מה שהוא לבש", הסביר האגרטי, שהיה נבוך מבגדי העבודה המלוכלכים של אביו. בנסיעה במכונית הביתה באותו אחר הצהריים, אביו של האגרטי הסתכל עליו ואמר: "הלכתי במסדרון הבוקר, וראיתי ילד שנראה כמוך, מתחמק מסביב לאולם כדי להימנע מאבא שלו. אבל אני יודע שזה לא היית אתה, כי אתה אף פעם לא הייתי עושה את זה לאבא שלך". האגרטי הנבוך הודה בפני אביו כי התחמק ממנו: "טוב, אבא, היית חייב ללבוש את הג'ינס המלוכלך שלך להופעה שלי?". "תראה, כולם יודעים שאני רפתן", השיב אביו, "זה מי שאני. עכשיו, מה איתך? כשתהיה מבוגר, עם מי אתה הולך לבלות את הלילות?"

אביו, שהבין שבנו כנראה גיי, ניצל את ההזדמנות להעביר לו מסר מחזק: "אני הולך לומר לך משהו היום. אתה אולי לא יודע מה לחשוב על זה עכשיו, אבל אתה הולך לזכור את זה כשתהיה גבר בוגר - אל תתגנב. כי אם אתה מתגנב, כמו שעשית היום, זה אומר שאתה חושב שאתה עושה את הדבר הלא נכון. ואם אתה מסתובב כל החיים שלך במחשבה שאתה עושה את הדבר הלא נכון, אתה תהרוס את נשמתך הנצחית".

"מתוך כל הדברים שאב בשנת 1959 היה יכול לומר לבן ההומו שלו, האבא שלי אומר לי להיות גאה בעצמי ולא להתגנב", מסכם האגרטי, "הוא ידע מה העתיד צופן לי והוא ידע שלגרום לי להרגיש רע עם זה, זה לא הדבר הנכון לעשות. אבא שלי היה הקדוש הפטרון של אבות להומואים. ולא, אני לא ידעתי את זה באותו הזמן, אבל אני יודע את זה עכשיו".

עוד ב-mako גאווה: