נטפליקס הוציאו לאחרונה את רשימת התכנים שהורידו בשנים האחרונות לבקשת ממשלות ברחבי העולם משירותי הצפייה שלהם, כחלק מקידום שקיפות באופן שבו ענקית התקשורת מפיצה תכנים ברחבי העולם. המסמך חשוב במיוחד לאור הרעש הגדול סביב סרט קומדיה שיצא לאחרונה בנטפליקס, "הפיתוי הראשון של ישו”, שמתאר גרסה די הומואית של הצלוב.

ההתנגדות מצד קבוצות נוצריות הובילה להטלת בקבוקי תבערה לעבר משרדי חברת ההפקות הברזילאית העומדים מאחורי הסרט, ואף נוספו על זה פסיקה מבית המשפט שעל היוצרים להסיר את הסרט מנטפליקס. הנשיא הברזילאי ז'איר בולסונארו תרם את קולו לסוגיה, ואמר שהסרט העניק לו "מנה יפה של גועל".

"הפיתוי הראשון של ישו" הוא פיסת התוכן האחרונה מתוך שורה של תכנים שנטפליקס הורידה משרתיה במדינות שונות בעולם. עוד ברשימה נמצאים "דיסג’וינטד", "ליל המתים החיים" ו"ההאנגאובר האחרון", שהוא עוד סרט על ישו והרמות.

בנטפליקס נשבעים שהרשימה הקצרה של תשעה כותרים, אלו התכנים היחידים שהרשת אסרה במהלך חמש השנים האחרונות. "אנו מציעים ליוצרים אפשרות להגיע לקהלים מסביב”, נמסר מנטפליקס, “במקרים מסוימים אנו נאלצים להסיר כותרים ספציפיים, או פרקים של כותרים במדינות מסוימות לפי דרישות ההסרה של הממשל”.

>> 12 סוגים של שיימינג נפוצים בקהילה הגאה

>> עידן חדש: הדמויות הגאות השתלטו על המסכים

בנוסף, הוסיפו בנטפליקס שמעתה והלאה הם מתכוונים לפרסם מדי שנה רשימה מעודכנת של כל התכנים שנאסרו על ידי המדינות השונות, ובאיזו מדינה הם נאסרו. וזו הרשימה מלאה:

"הגשר" הוסר בניו זילנד ב-2015; Full Metal Jacket הוסר בווייטנאם החל מ-2017; "ליל החיים המתים" נאסר בגרמניה ב-2017; Cooking on High, The Legend of 420, ו- Disjointed נאסרו לשידור בסינגפור ב-2018; הפרק על ערב הסעודית בסדרה Patriot Act with Hasan Minhaj נאסר לשידור בערב הסעודית ב-2019; The Last Temptation of Christ נאסר בסינגפור ב-2019, ושנה לאחר מכן גם The Last Hangover.