מי יחליף את אלי ראכלין? במסגרת השינויים והקיצוצים שעוברת חדשות 13 - שהחל אור צלקובניק, המנכ"ל היוצא של החברה - בערוץ נפרדים מאחת מרצועות האקטואליה של שעות אחר הצהריים לטובת תוכנית בידור חדשה. ל-mako נודע כי רצועת השעה 16:00 של חדשות 13, שאותה מגיש אלי ראכלין, תוחלף ברצועת בידור בהפקת רשת. 

לפי גורמים המעורים בפרטים, בימים אלה בוחרים ברשת 13 את המנחים והפאנליסטים של רצועת הבידור החדשה. במקביל, בחברת החדשות של הערוץ מבהירים כי רצועת 16:00 בהגשת ראכלין מלכתחילה תוכננה לעלות לתקופה מוגבלת בלבד. כך, לצד הקיצוץ של מהדורת "זמן שישי" בהגשת נטעלי שם טוב, מאבדים בחדשות 13 נתח נוסף בלוח השידורים לטובת התכנים הבידוריים של רשת.

הורדת רצועתו של ראכלין, לצד עזיבתו של המנכ"ל צלקבוניק, מגיעה בעיצומם של חודשים סוערים בחדשות 13. לפני כשבועיים הודיע צבי יחזקאלי, אחד מהפרשנים הבכירים בערוץ, על עזיבתו - לאחר שבינואר האחרון נודע כי תמר איש שלום ביקשה לקצר את החוזה שלה, אם כי בשלב זה היא עדיין מגישה את מהדורת השבת. עוד עזבו המבזקן טל שנהב והמבזקנית והמגישה גיל לוין, כפי שפורסם ב-mako, וכן אורי קואל - שבדומה ליחזקאלי עבר למיזם i24NEWS. לכך ניתן להוסיף גם את עזיבתו של אמנון לוי את רשת 13, וכן את המהלך להחזיר מערוץ 14 את שרון גל, שבסופו של דבר כשל

בחדשות 13 סירבו להגיב.