עשרה חודשים לאחר שרימון הלם הונח מחוץ לדלת ביתו ורימון נזרק לעבר חניית בניין מגוריו של כתב הפלילים של mako שמעון איפרגן, האלימות והתעוזה של עבריינים נגד עיתונאים עולה מדרגה – ומשטרת ישראל מגלה אוזלת יד.

סמוך לשעה 4 לפנות בוקר נשמע בבניין המגורים של איפרגן פיצוץ עז, והוא החריד את השכונה השקטה בבאר שבע. כוחות משטרה וחבלנים שהגיעו למקום גילו כי מדובר במטען צינור שהונח בכניסה ללובי הבניין. הפיצוץ גרם נזק לרכוש, לא היו נפגעים.

מטען צינור התפוצץ מחוץ לביתו של שמעון איפרגן
מטען צינור התפוצץ מחוץ לביתו של שמעון איפרגן

זאת הפעם השלישית בתוך שנה שעבריינים מגיעים לפתח ביתו של עיתונאי בישראל כדי לפגוע בו ולמנוע ממנו לבצע את עבודתו נאמנה.

בחודש דצמבר הונח רימון הלם בפתח ביתו של איפרגן כאיום של ארגוני פשע על פועלו. בשנים האחרונות מתמיד כתבנו בסיקור האלימות ברחובות ישראל הנובעת ממלחמות בין עבריינים. שבוע לאחר מכן נזרק רימון לעבר חניית הבניין.

עד היום לא הצליחה המשטרה לשים ידה על מיידי הרימונים, אף שיש בידה סרטונים מהאירוע. ימ"ר הנגב גלגלה את החקירה למשטרת רמת גן, וזו בחרה לסגור את התיק ובכך לתת לעבריינים לגיטימציה להגיע הלילה לבניין בלב שכונה בבאר שבע ולהניח מטען חבלה. מקסיקו זה כאן.

מטען צינור התפוצץ מחוץ לביתו של שמעון איפרגן
מטען צינור התפוצץ מחוץ לביתו של שמעון איפרגן
ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות האירוע התקיימה הערכת מצב בראשות מפקד המחוז שהטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מרחב נגב. חקירת האירוע תימשך תוך הפעלת כלל האמצעים העומדים לרשותנו לצורך איתור חשודים ומיצוי הדין".

תיעוד המקרה הקודם