פרויקט הטרימסטר הרביעי (צילום: אשלי וולס ג'קסון מתוך האתר הרשמי)
רוב הסיכויים שבן זוגך יתלהב מהגוף שלך הרבה יותר ממך | צילום: אשלי וולס ג'קסון מתוך האתר הרשמי
בין אם ההריון גרם לך להרגיש כמו פילת קרקס מגושמת ובין אם העברת תשעה חודשים כשאת חשה עצמך סקסית ככוכבת פורנו מדופלמת שלא יוצאת מהמיטה – בסופו של דבר גם ההריון שלך יגיע לקצו. ואחרי כמה שבועות שבהם יש לך פתק מהרופא שפוטר אותך מלהתמודד עם השאלה האם בא לך או לא, בערך חודש וחצי אחרי הלידה את מקבלת אור ירוק לחזור לפעילות מינית מלאה. הנה כמה דברים שלא סיפרו לך על "הפעם הראשונה השנייה" – הסקס הראשון אחרי הלידה הראשונה שלך.

1. הוא יותר מלחיץ מהפעם הראשונה האמיתית. את כמובן לא בתולה – היצור הקטן ששוכב בעריסה לידך הוא הוכחה ניצחת לכך – אבל עם כל התפרים והדברים שראית שיצאו ממך, יש מצב שקצת איבדת אמון במערכת שלך. אל תדאגי, הכל שם בסדר – עובדה שלרוב הילדים יש אחים, בשלב זה או אחר. 

2. יש מצב שזה ילהיב אותך פחות. גם אם הייתם סופר פעילים לפני ההריון והלידה, אל תילחצי אם לפחות לתקופה מסוימת, הסקס ירגיש לך כמו מטלה, אי שם בין "צריך לקנות פילטרים לבריטה" ל"תתקשר לטכנאי של קולט האדים". עברת שינוי עצום, וטבעי שייקח זמן עד שכל החיים יתארגנו מחדש סביבו.

 3. יש גם מצב שבן זוגך יהיה נלהב פחות ממה שהיית מצפה. זה ממש לא בגללך, ואפילו לא בגלל כל הקילוגרמים שמסרבים להתפנות. זה בגלל שגם החיים שלו השתנו מקצה לקצה, וגם הוא עייף ומותש, ובכלל: זה שהוא גבר לא אומר שהוא תמיד חייב לרצות סקס. תני גם לו את הזמן שלו להתרגל.

 4. תהיי הרבה פחות מרוכזת. אם פעם היית צריכה רק לזכור להכניס את הבטן ולדאוג לתאורה מחמיאה, היום כל חריקונת של חלון ברחוב המקביל גורמת לך לזנק בבהלה מחשש שהתינוק התעורר. כורח המציאות? בהחלט. טרן אוף? לא נכחיש זאת.

זוג במיטה 1 - וידוי (צילום: istockphoto)
יכול להיות שלא יבוא לו. תכלס גם הוא עייף | צילום: istockphoto

 5. רוב הסיכויים שבן זוגך יתלהב מהגוף שלך הרבה יותר ממך. סביר להניח שגם לפני שתחזרי לג'ינס של לפני ההריון, בן הזוג שלך – בהיותו משוחרר מכבלי הדיכוי העצמי הנשי – יאהב את הגוף שלך אפילו יותר, אחרי ששירת אתכם כל כך יפה והביא לכם את הצאצא המשותף. את, לעומת זאת, תהיי עסוקה בלספור סימני מתיחה ולמפות צלוליטים, אבל נסי לפחות לא לנחור בבוז כשהוא מחמיא לך. סיכוי גדול שהוא אשכרה מתכוון לזה.

6. אם את מניקה, קחי בחשבון שהציצים מחוץ לתחום. גם בלי מגע ישיר, את עלולה לגלות שההתרגשות, ובפרט האורגזמה, גורמת לשפריצים לא רצוניים של חלב אם לצאת בסילונים אדירים. ולכן, אלא אם זה הקיק שלכם, אל תבנו על מזמוזים באזור החזה. יש מספיק אזורים אחרים שלא אחראים על הזנת התינוק ולא יביכו אותך ברגעים אינטימיים.

7. אסור, אסור להתקמצן על חומר סיכה. השינויים ההורמונאליים אחרי הלידה, ובפרט אצל נשים מניקות, עלולים לגרום לך ליובש נרתיקי – וסקס יבש הוא אחת החוויות הפחות מרנינות, שעלולות ממש לקלקל לך את חדוות החזרה לעניינים.

אין תמונה
לא משנה אם התנזרת או היית שפנפנה בהריון - הסקס חוזר בסוף אצל כולן

8. ולסיום, תזכורת: אם את לא רוצה להידרש לכתבה הזו שוב מוקדם מהמצופה, אנא זכרי שהנקה היא לא אמצעי מניעה. העולם מלא תינוקות שקטנים מאחיהם הגדול בחודשים ספורים, שנולדו להורים שגדלו על המיתוס שהנקה לא רק מרזה, אלא גם מונעת הריון. 

>> סקס אחרי לידה: לחזור מיד או לחכות קצת?
>> אמהות טריות חושפות: איך היה הסקס הראשון שלי אחרי הלידה
>> 6 סימנים שאת עדיין לא מוכנה לסקס אחרי לידה

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים