התינוק אליוט אליזבת (צילום: ד"ר רוברט סנסונטי)
התינוק אליוט אליזבת | צילום: ד"ר רוברט סנסונטי
אחרי לידה, האינטראקציה של רובנו עם הרופאים מוגבלת בעיקר לתפירה (מצדם) ומשטמה אילמת (מצדנו). ד"ר רוברט סנסונטי, רופא נשים אמריקאי, החליט לשלב את המקצוע עם התחביב – במקרה שלו, סריגה – ולהכין ליילודים שהוא עוזר להביא לעולם כובעי צמר מתוקים פרי מסרגתו. כל תינוק שהוא שולף מהבטן זוכה לקבל כובע ייחודי משלו, וכולם נושאים את הכיתוב: "ד"ר בוב יילד אותי". ד"ר סנסונטי מקפיד לצלם כל דוגמן כובעים, ומעלה את התמונות לבלוג שלו.

הכל התחיל לפני קצת יותר מארבע שנים. ד"ר סנסונטי קיבל במתנה לחג המולד ספר על סריגה, והתאהב. מאז הוא הספיק ללמוד את רזי הצמר, ומקפיד לסרוג כובע לכל תינוק ותינוק שעובר תחת ידיו בחדר הלידה או בחדר הניתוח. "בספר שמשך אותי לסרוג מסופר על אדם שלקח על עצמו פרויקט, להכין 50 כובעים ייחודיים לחברים שלו", מספר ד"ר סנסונטי. "החלטתי לנסות לסרוג בעצמי, ומכיוון שהייתי חסר ביטחון החלטתי לסרוג כובע קטן, כדי שלא אבזבז סתם צמר אם לא אצליח. כשסיימתי, ראיתי שהוא בדיוק בגודל של הכובעים ליילודים אצלנו בבית החולים. מכיוון שהילדים שלי כבר גדולים, החלטתי שאתן את הכובע הזה במתנה לתינוק הבא שאיילד, במשמרת הבאה שלי. וכשראיתי את ההפתעה והשמחה על הפנים של האמא, שממש התרגשה מהמחווה, החלטתי להפוך את זה למשהו קבוע. אגב, הכובע הוא לא רק קישוט או התרברבות שלי ביכולות האמנותיות שלי – בגלל שתינוקות נוטים לאבד חום גוף דרך הראש, כובע הוא פריט לבוש חיוני למדי לתינוקות רכים".

ד"ר סנסונטי מספר על תגובות נרגשות של ההורים למחווה, ומציין כי לא מעט הורים קונים לו מתנה שתשרת את התחביב הייחודי, כמו ספרי הדרכה, מסרגות משוכללות וצמר מיוחד.

התינוק סאדי (צילום: ד"ר רוברט סנסונטי)
התינוק סאדי | צילום: ד"ר רוברט סנסונטי
התינוק היידן (צילום: ד"ר רוברט סנסונטי)
התינוק היידן | צילום: ד"ר רוברט סנסונטי

>> היולדת הזערורית לא ידעה שהיא בהיריון והמשיכה ללבוש מידה S