זאק נלמס (צילום: media wales Ltd)
מזל טוב זאק נלמס | צילום: media wales Ltd
כשהמיילדות שקלו את זאק נלמס, דקות ספורות אחרי שיצא מבטן אמו אחרי 20 שעות של צירים, הן היו בטוחות שהמשקל בחדר הלידה התקלקל. אבל אחרי ששקלו אותו על משקל נוסף, שהראה גם הוא לא פחות משישה קילוגרם של שמנמנות מתוקה - הן השתכנעו שקרה במשמרת שלהן משהו יוצא דופן. 

זאק נלמס (צילום: media wales Ltd)
האם לא סבלה מסוכרת היריון. מדובר נטו בגנטיקה | צילום: media wales Ltd
"כל ההיריון היינו בלחץ, מכיוון שלפני שנה הפלתי בשבוע מתקדם יחסית", אמרה ריאן, אמו של השמנמן הקטן. "הייתי במעקב צמוד לאורך ההיריון, בגלל החרדות האלו, ובאף אחת מהבדיקות לא זיהו שמדובר בתינוק גדול כל כך". ריאן, בחורה לא קטנה בעצמה, מתנשאת לגובה 1.82, ונולדה במשקל חמישה ק"ג. בעלה, אנתוני, מגרד את רף 2 המטרים ממש מקרוב ושקל 4.5 ק"ג כשנולד - ועדיין, על אף הגנטיקה - מדובר בלידה לא שגרתית של תינוק במשקל כפול מהממוצע לתינוקות. יצויין כי לריאן לא הייתה סוכרת הריון (הגורם מספר 1 לתינוקות גדולים כל כך), וככל הנראה מדובר אך ורק בגנטיקה הכבדה שקיבל משני הצדדים.  

זאק נולד 12 יום אחרי התאריך המשוער שלו, בהשראת לידה. "כשהתאריך עבר וראיתי שהוא לא יוצא, עשיתי הכל כדי לזרז את הלידה", משחזרת ריאן. "אכלתי אוכל חריף, עשיתי אמבטיות חמימות - אבל כלום לא עבד. בסוף הגענו לבית החולים וקיבלתי זירוז כימי. הרופאים הזהירו אותי שזה יגרום לצירים צפופים יותר מצירים טבעיים, ולכן השתכנעתי לקחת אפידורל, למרות שבמקור תכננתי ללדת בלי". 

זאק נלמס (צילום: media wales Ltd)
כבר לובש מידה חצי שנה ביום הראשון לחייו. רק בריאות | צילום: media wales Ltd
למרות משקלו החריג של זאק, הלידה עברה בשלום וכעבור שלושה ימים הוא ואמו השתחררו מבית החולים. "היינו ממש כוכבי המחלקה, כולם באו לראות את התינוק הענקי שלי, והייתי די שמחה להשוויץ בו", מספרת אמו. "כשהשתחררנו, היינו צריכים לקנות מחדש את כל הבגדים, כי החליפות שהכנו לו היו במידה 0-3, וכמובן לא עלו עליו. אני מניקה הנקה מלאה, ודי מתקשה לעמוד בביקוש העצום שלו - אבל משתדלת".  

עוד ב-9 חודשים:

>> מוכנה ללדת: אז מה זה בעצם אומר פתיחה של 3?
>> נולד במשקל 5.160 בלידה נרתיקית
>> כמה זמן נמשך ההיריון הארוך בעולם?