כמו בכל האוכלוסייה, גם הסלבס נאבקים בבעיות פוריות. הרבה כוכבות עוברות טיפולי פוריות מייסרים במשך שנים כדי להצליח להביא ילד לעולם, ולא תמיד מצליחות. הרבה מהן, או מהם כשמדובר בבני זוג חד מיניים, בוחרים לוותר מתישהו על הטיפולים ולבחור באופציית הפונדקאות. נכון, זה הרבה פחות מסובך כשאין בעיה לשלם 200 אלף דולר לאישה שתישא את ההריון, וכמובן שאם נזקקים גם לתרומת ביצית האפשרויות יותר זמינות. לא הכל זו שאלה של כסף, ופונדקאות היא הליך מאתגר גם ללא המשא הכלכלי העצום. הנה כמה סלבס שעשו את הצעד הזה, וגם שיתפו את העולם.

View this post on Instagram

A post shared by Infertility, Pregnancy, Babies (@3sisterssurro) on

קמרון דיאז

בשקט בשקט ומתחת לרדאר, בלי להראות תמונה או הוכחה בשטח, חשפו קמרון דיאז בת ה-4 ובן זוגה הגיטריסט בנג'י מאדן, 40, כי נולדה להם בת בכורה בשם רדיקס. את ההודעה המשמחת פרסמו בחשבון האינסטגרם של דיאז. "שנה טובה מהמאדנים", כתבה דיאז בפוסט. "אנחנו כל כך שמחים ואסירי תודה להתחיל את העשור החדש ולספר על הולדת ביתנו, רדיקס. היא תפסה את ליבנו והשלימה את המשפחה שלנו. לא נפרסם או נשתף עוד פרטים. אנחנו שולחים לכולכם את האהבה שלנו ומאחלים לכם שנה טובה וחג שמח".

כזכור, הזוג הכיר בשנת 2014 בעזרתה של ניקול ריצ'י, שנשואה לאחיו התאום של מאדן. אחרי 17 ימים בלבד מרגע ההצעה, דיאז ומאדן התחתנו בשנת 2015. סביר להניח שבארבע השנים האחרונות עסקו בכל הדרכים האפשריות עבורם לפרות ולרבות, והבחירה בפונדקאית היא זו שהניבה תוצאה. זהותה של הפונדקאית ובכלל תיאור התהליך נותרו פרטיים.

קים קרדשיאן

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

הטרייה והכי חמה ברשימה היא ללא ספק קים קרדשיאן שמשתפת כל פסיק מחייה ולא פסחה על מסעותיה בדרך המאתגרת שעברה בהריונות הקודמים וגם בהחלטה לבחור בפונדקאות עבור הפעם השלישית שלה.  על פי הדיווחים באתרים מסביב לעולם, קים וקניה חתמו על הסכם מול פונדקאית לבחירתם. הם עשו זאת דרך סוכנות שמתמחה בשידוך בין פונדקאיות לזוגות, וכמו בכל צעד שהם עושים, גם הפעם הם שפכו על זה הרבה מאוד כסף. פרטי החוזה הודלפו לאתר TMZ, וכך למדנו שבת המזל שתישא את תינוקה של קים תקבל 45,000 דולר מבני הזוג. זה לא נעצר שם, כמובן. אם יותר מְעובּר אחד ייקלט בהריון, הפונדקאית תקבל מהם 5,000 דולר על כל ילד נוסף, ואם ייגרם לה נזק בעקבות ההריון – היא תקבל מהם פיצוי של 4,000 דולר. בתמורה, אגב, היא מתחייבת למשטר בריאותי קפדני שכולל התנזרות מסיגריות, תרופות, אלכוהול וקפאין. נוסף על כל התשלומים האלה, הסוכנות דרשה מקניה וקים מקדמה של כמעט 69,000 דולר, מה שמביא את מחיר התהליך לכ-114,000 דולר, שהם בערך 404,000 שקל

טיירה בנקס

רק ב-2015 סיפרה טיירה בנקס לעולם שהיא סובלת מבעיות פוריות, ושהיא עברה הרבה מאוד טיפולי פוריות ו-IVF כדי להקים משפחה עם החבר שלה, אריק אסלה, שאותו פגשה בצילומי הטופ מודל הבאה בנורווגיה. כמה חודשים לאחר ההכרזה הזו, בינואר 2016, הודיעו בני הזוג שיש להם “miracle baby boy”, כך בהודעה הרשמית. יורק בנקס אסלה נולד באמצעות פונדקאות. באינסטגרם בנקס, 43, כתבה:"יש לו את האצבעות  הארוכות שלי ואת העיניים הגדולות שלי, ויש לו פה וסנטר כמו לאבא אריק. כשאנחנו מודים לאשה-מלאך שנשאה את הנס הקטן שלנו בשבילנו, אנחנו מתפללים עבור כל אלה שנאבקים להגיע לרגע מלא האושר הזה. יורק בנקס אסלה, ברוך הבא לעולם".

To all the amazing daddies out there that love their kids unconditionally like my mommy's daddy and my daddy, too...HAPPY FATHER'S DAY! -York��

A post shared by Tyra Banks (@tyrabanks) on

אליזבת בנקס

השחקנית תמיד סיפרה שהיא רצתה לשאת תינוק בעצמה, כך שההחלטה להשתמש בפונדקאית הייתה קשה עבורה. אבל שיחות עם אמהות אחרות עזרו לה: "זה עזר שאמהות אחרות אמרו שברגע שהן קיבלו את התינוק שלהן, הן שכחו לחלוטין שהן היו בהריון", סיפרה בראיון. "אז ברגע שהפוקוס שלי עבר לתינוק ולא להריון, זו הפכה להחלטה ממש קלה". הודות לפונדקאות, לבנקס ולבעלה מקס הנדלמן יש כעת שני ילדים, פליקס ומגנוס, שניהם באמצעות פונדקאית.

A post shared by Elizabeth Banks (@elizabethbanks) on

ג'וליאנה רנסיק

המנחה המפורסמת של ערוץ E! עברה כריתת שדיים כפולה לאחר שהיא גילתה שהיא חולה בסרטן השד. אחרי הניתוח והטיפולים, היא גילתה שהיא מתקשה להיכנס להריון, אבל זה לא עצר אותה ואת בעלה מלהקים משפחה. פונדקאית בשם דלפין נשאה את בנם, דיוק, ב-2012, אבל ניסיונות להביא לדיוק אח עם אותה פונדקאית הסתיימו בהפלות. היא סיפרה למגזין פיפל שהיא שבורה מהאירוע הזה, אבל הייתה פתוחה לאפשרויות נוספות. "אני חושבת שאימוץ הוא מתנה מופלאה, ואני יותר פתוחה לזה מאשר שהייתי בעבר. אני חושבת לעצמי 'אני אוהבת את דיוק כל כך, אם לא הייתי יכולה לטפל בו אני מקווה שהיה בעולם מישהו אחר שהיה אוהב אותו ככה".

Our sweet little boy is 5 today ��I can't imagine a world without you, baby boy. So blessed to call you our son. God truly created a miracle when he brought you into our lives �� Daddy and I love you forever, Duke ❤️❤️❤️

A post shared by Giuliana Rancic (@giulianarancic) on

אלן פומפאו

הכוכבת של האנטומיה של גריי ילדה את בתה סטלה ב-2009, ואת הבחירה להביא ילד נוסף לעולם באמצעות פונדקאית היא העדיפה לשמור לעצמה. אלא שבשלב כלשהו פומפאו כן גילתה לעולם שבתה השנייה תגיח לעולם  כחודשיים לפני הלידה, ובאוקטובר 2014 העלתה תמונה לאינסטגרם של בעלה מחזיק את התינוקת הטרייה סיינה. אחרי כל האירוע פומפאו התראיינה לתכנית של ג'ימי פאלון, שם סיפרה באריכות על כל החוויה. "זה דבר מדהים לעשות עם החיים שלך", אמרה, "לתת למישהו את המתנה של לשאת עבורו ילד כשהוא לא יכול".

Boy Crazy....Here's to a year filled with happiness and love! Happy New Year ❤️��❤️

A post shared by Ellen Pompeo (@ellenpompeo) on

שרה ג'סיקה פארקר

ב-2002 ילדה השחקנית את בנה ג'יימס, עוד כשהשתתפה ב"סקס והעיר הגדולה", וכבר אז היא ובעלה מת'יו ברודריק נאבקו להקים משפחה. ב-2010 פארקר אישרה שהיא ובעלה מצפים לתאומות שיוולדו באמצעות פונדקאית, זאת לאחר שפארקר לא הצליחה להיכנס שוב להריון. "לא צפינו את זה. אני חושבת שאחרי זמן מסוים של ניסיונות את נוטה לעצור את התקוות שלך, כדי שלא תתאכזבי", אמרה אז לאקסס הוליווד. "לקבל תינוקת אחת היה מדהים והיינו מרגישים ברי מזל, אבל לקבל עוד אחת זה כבר ברמת הקומדיה". התאומות מריון ותאבית'ה נולדו ב-2009.

Annual first day of school photo. One of these little ladies started school today. The other little lady wanted to walk her sister. Hope all those who start school this week have wonderful first days at school. X, SJ

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on

ניקול קידמן

A post shared by Nicole Kidman World (@nicolekidmanfci) on

עוד כשהיא הייתה נשואה לטום קרוז ניקול קידמן נאבקה באי פוריות. השניים אימצו לבסוף שני ילדים, קונור ואיזבלה, ואחרי שהתחתנה עם הבעל השני, קית אורבן, היא הצליחה סוף סוף להיכנס להריון וב-2008 ילדה את בתם של השניים, סאנדיי. קידמן החליטה לא להסתפק באחת ובדצמבר 2010 היא וקית הודיעו לחברים ולמשפחה על הגעה של תינוקת נוספת, פיית', הפעם באמצעות פונדקאית, תהליך שנשמר בסוד עד לאותו רגע. "אין מילים שיכולות לבטא עד כמה אסירי תודה אנחנו, לכל מי שעמד לצדנו בתהליך הזה, אבל בעיקר למי שנשאה את התינוקת שלנו", אמרו אז בהודעה רשמית.

ניל פטריק האריס

A post shared by Neil Patrick Harris (@nph) on

כשהשחקן ובן הזוג שלו, דייוויד בורטקה, החליטו להביא ילדים לעולם באמצעות פונדקאית, הם החליטו לא לבדוק מי מהתאומים שהביאו הוא של כל אחד מהם מבחינה ביולוגית. כן, השניים הפרו שתי ביציות עם זרע של כל אחד מהם, ומשם יצאו הארפר וגידיעון, היום בני שבע. "זה הרבה יותר קשה לגייז להביא לעולם ילדים", אמר פעם בורטקה בראיון, "למרות שאני לא יכול להגיד שלא ניסינו! בסופו של דבר היו שתי נשים מעורבות בתהליך – תורמת הביציות שהייתה אנונימית, והפונדקאית. הזרענו כל אחת מהביציות בזרע של כל אחד מאיתנו, וזה מה שיצא".

ג'ימי פאלון

A post shared by Jimmy Fallon (@jimmyfallon) on

מנחה הטונייט שואו ואשתו ננסי ניסו להרות במשך 5 שנים, חוויה אותה כינה פאלון "איומה ונוראה". אבל בסופו של דבר השניים הפכו הורים לשתי בנות וויני ופרנסס, שתיהן באמצעות פונדקאית. "שמרנו את זה לעצמנו", סיפר בראיון אחרי הלידה של וויני. "ניסינו לספר לאנשים בהתחלה ואז זה לא הלך וזה היה פשוט מדכא וממש קשה לכולם. החלטנו לא לספר לאף אחד, עד שלא נוכל פשוט להציג אותה לעולם".

>> מאמנת הכושר שחיה על ג'אנק פוד כל ההריון