גורו הפיטנס האוסטרלית אמילי סקיי עשתה לעצמה שם של מישהי שמעלה תמונות ופוסטים כנים לאינסטגרם שלה. אז למרות שמדובר בעוד אישה שנראית כמו מיליון דולר כשהיא בהריון, וכנראה גם תיראה מיליון דולר רגע אחריו – הרי שכנות בהקשר של דימוי גוף הריוני היא תמיד מבורכת. כעת היא מגלה את הפרטים על דיאטת ההריון שלה, ומתברר שהיא בהחלט מישהי שכדאי להקשיב לה.

סקיי צרכה בעיקר ג'אנק פוד, כך גילתה בראיון למגזין Fit Pregnancy and Baby. אמנם התוכניות שלה היו לאכול בעיקר אוכל אורגני במהלך ההריון, אבל די מהר היא הבינה שזה לא יקרה. "בטרימסטר הראשון ממש לא יכולתי לאכול שום דבר שהוא לא ג'אנק", אמרה למגזין. "אכלתי המבורגרים, צ'יפס, פיצות. אכלתי כל מה שיש בו שומן ופחמימות ריקות. שנאתי ירקות, שנאתי סלטים". גם התוכניות של סקיי להתאמן במהלך ההריון לא הלכו הכי חלק, מאחר שהיא סבלה מבחילות במשך 14 השבועות הראשונים של ההריון, וזה די הפך הכל לסבל מתמשך. "הרופא שלי אמר שאני יכולה להתאמן כרגיל. התאמנתי כמו אתלטית לפני, וזה פשוט גרם לי להרגיש ממש לא טוב ברגע שנכנסתי להריון. את חייבת לסמוך על הגוף שלך, אם משהו לא מרגיש נכון, את לא עושה אותו", הסבירה. "אני ביליתי את כל הטרימסטר הראשון שלי בשכיבה על הספה וצפייה בטלוויזיה, ויצא שאיבדתי בערך 5 ק"ג של שריר".

A post shared by E M I L Y S K Y E (@emilyskyefit) on

סקיי אמורה ללדת בדצמבר, והיא ממש לא מוטרדת מאובדן הכושר שלה, ומבהירה שהיא דווקא למדה שיעור חשוב מכל הדבר הזה. "הריון לא תמיד הולך לפי התכניות. בגלל זה אני חושבת שלא צריך לתכנן תכניות. אם עושים את זה, וזה לא הולך, אז בעיקר צפויה אכזבה כי להריון שלך לא ממש אכפת מהתכניות שלך".

יש נשים שזה לא קורה להן. הן פשוט משייטות דרך הטרימסטר הראשון עם אפס מיחושים, אבל לרוב המכריע יש קשיים. אם אלה בחילות והקאות, עייפות קיצונית, קרייבינג משונים או דחייה ממאכלים. "את נכנסת למוד של הישרדות בשלב הזה", מסביררה ד"ר כריסטינה גרייבס, גניקולוגית מיילדותית, למגזין SELF. אין מספיק מחקר על למה זה קורה, אבל רוב הרופאים רואים את התופעות האלה אצל רוב הנשים ההרות. "אין ממש הסבר טוב לזה", אומרת ד"ר גרייבס, "אבל רוב הנשים חשות צורך בפחמימות פשוטות, והרבה פעמים רק בזה. מה שאומר שבייגלס, פיצות, פסטה ולחם פתאום נראים ומריחים נפלא, גם אם לא הייתה לך משיכה גדולה אליהם לפני זה".

A post shared by E M I L Y S K Y E (@emilyskyefit) on

המשיכה הזו לפחמימות אולי קשורה לבחילה, כך מסבירים המומחים. "פחמימות מאוד מרגיעות את הקיבה, מתעכלות מהר וקל, כך שכמובן שתרצי לעשות את כל מה שיקל עלייך את התחושות הלא נעימות", אומרת ד"ר גרייבס. "נכון שאת רוצה לעשות הכל בשביל לתת לך ולתינוק שלך התחלה טובה, אבל לא תמיד הגוף משתף עם זה פעולה". במילים אחרות – לעיתים את צריכה לשנות תפיסה כשזה מגיע למזון בריא בהריון ושמירה על הכושר.

A post shared by E M I L Y S K Y E (@emilyskyefit) on

גם סקיי מבהירה שלא, לאכול את הפיצה הזאת לא יהרוג אותך. אמרה ועשתה, ובהחלט אפשר לראות עליה שהיא לא מתחזקת הריון טיפוסי של מאמנות כושר ומבליטה בטן מפוארת, לא כזאת שמסתתרת מאחורי שרירים מהודקים. היא בסופו של דבר הצליחה לחזור לשגרת כושר מסוימת, וגם לשלב מזונות אחרים בדיאטה שלה מלבד פחמימות, אבל היא בטוחה ששום דבר לא קרה ושהדבר היחיד החשוב זה לאפשר לגוף לקבל את מה שהוא צריך. וכנראה שזה מה שהוא צריך בשלב כה מוקדם בהריון.

>> והנה עוד מאמנת כושר שמציגה מציאות קצת אחרת, במיוחד אחרי לידה