תינוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock, מערכת מאקו הורים)
ראוי או בזוי? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock, מערכת מאקו הורים
יש ילדים שמככבים בפייסבוק של ההורים עוד משלב האולטרסאונד. משם הם משתדרגים להחליף את תמונת הפרופיל של ההורה (או לפחות להצטרף אליו במלבן הקטן), ואלבומים שלמים שלהם מקשטים את הקיר של ההורים הגאים. אבל היכן עובר גבול הטעם הטוב מבחינת פרטיותו של הילד? אבא מתלבט העלה שאלה בנושא לפורום תינוקות ופעוטות  שבאתר הייעוץ AskPeople, וקיבל תגובות נחרצות למדי.  

עוד בתשעה חודשים:

"פשוט תרשום את הכתובת של הילדה ותשאיר את הדלת פתוחה"

"עומר", אבא בן 32, כתב: "גלשתי היום באינטרנט וקראתי כתבה על אבא שהעלה תמונות של בתו בת השנתיים כשהיא בלי חולצה ולפעמים גם בלי תחתונים, ואנשים כינו אותו 'סוטה' וממש יצאו עליו. ראיתי את התמונות בכתבה, ובאמת שמדובר בצילום די אומנותי ולא סוטה. גם אני מרבה להעלות תמונות של בתי בת השנה. לפני חודש העלתי רצף תמונות מהמצלמה הדיגיטלית שלנו, ובמקרה גם עלו שם תמונות שלה במקלחת כשהיא עירומה... אבל זה עירום של ילדה קטנה. בקיצור, זה בסדר שאני מעלה תמונות כאלה של בתי לפייסבוק?".

התגובות נעו מהסתייגות מעודנת – כמו זו של "נועה", שכתבה: "לדעתי זה חמוד בלי חולצה, אבל בלי תחתונים אני חושבת שזה טיפה יביך אותה כשהיא תגדל" – שאף שיתפה את הגולשים בכך שנתקלה בתמונת עירום שלה מילדותה והובכה עד מאוד, ועד לתשובות סרקסטיות ומושחזות, כמו של "אורחת" שכתבה: "ברוררר בטח שזה בסדר. ממש בסדר, אם לא מפריע לך לעזור לפדופילים שמחפשים דברים כאלה. אם אתה ממש רוצה לעזור להם, אולי תרשום גם כתובת ליד התמונה ותשאיר את הדלת של הבית לא נעולה. סליחה על הציניות, אבל מעולם לא הבנתי הורים שמעלים תמונות של תינוקות וילדים לפייסבוק. אתם פשוט מסכנים את הילדים שלכם, וכל זה בשביל אגו".

נבו מתקלח (צילום: תומר ושחר צלמים)
הכל בשביל האגו שלנו ההורים? | צילום: תומר ושחר צלמים

רוב התגובות הזהירו את האב מפני פדופילים, שיגיעו לתמונות על נקלה ויעשו בהן שימוש לרעה, אם כי גם החשש ממבוכה עתידית של הילדה, שתגלה את איבריה הפרטיים חשופים לעיני כל בחשבון הפייסבוק של הוריה לכשתגדל, גרם ללא מעט גולשים לנזוף בשואל השאלה. ומה עמדתכם בנושא? מעלים תמונות אוווריריות של הילדים לרשת? כפתור התגובות כאן לשירותכם.

>> הטריק שיגרום לתינוק לישון כל הלילה