עד היום תרומת ביציות הייתה מחוץ לחוק בישראל. נשים מאותגרות פוריות שהזדקקו לתרומת ביצית היו נאלצות למצוא פתרונות במרפאות הפוריות בחו"ל, על כל ההשלכות הכלכליות והתפעוליות הכרוכות בכך.  

תרומת ביצית בארץ, מתורמת ישראלית

עתה, יוכלו נשים הזקוקות לתרומת ביצית על מנת להיכנס להריון לעבור את ההליך בארץ: הן תוכלנה לקבל ביצית מתורמת ישראלית ולעבור את כל התהליך בארץ באופן נוח בהרבה ובחיסכון של עשרות אלפי שקלים.

השינוי הגדול הזה מתאפשר בזכות החוק החדש שנכנס לתוקפו החל מהיום (ראשון): על פי החוק כל אישה ישראלית בת פחות מ-35 שנים, בריאה לגמרי שתעמוד בכל הקריטריונים הרפואיים תוכל לתרום ביציות.

חשוב לציין שעבור כל הליך של שאיבת ביציות תקבל התורמת 10,000 שקלים, סכום נכבד לכל הדעות, המוגדר כפיצוי על הזמן, אי הנוחות והסבל הכרוך בשאיבת הביציות.

החוק שאושר מזכיר את המצב החוקי הקיים בכל הנוגע לתרומת הזרע הגברית. בניגוד לתרומת הביציות שהייתה אסורה, גברים יכולים לתרום זרע מזה שנים רבות, תוך קבלת תשלום על כמה מאות שקלים בעבור כל תרומה בודדת.

אין ספק שאישור החוק החדש יביא בשורה חדשה: קודם כל עבור אותן נשים מאותגרות פוריות, אבל גם עבור בחורות ישראליות צעירות שרוצות לסייע לנשים הרוצות להרות וזקוקות לתרומת ביצית, ועל הדרך תוכלנה לסדר לעצמן גם השלמת הכנסה.

בשורות טובות פחות: הפגיות בארץ על סף משבר