טרנד הסמאש קייק שטף את העולם בשנים האחרונות, ולכבוד יום ההולדת הראשון, העולם המוזר שלנו החליט שהדבר הכי נכון לעשות זה להפשיט את הפעוט ולתת לו להתמרח בעוגת קצפת צבעונית. טרה דה-פריז בייר, צלמת מקולורדו שצילומי תינוקות, פעוטות ומשפחות על רקע פסטלי ורך הם המומחיות שלה, קיבלה משימה יוצאת דופן: זוג הורים לילד מתוק שחגג שנה ביקשו לעשות לו קייק סמאש, אבל קצת אחרת: בגירסת הזומבי. השניים, חובבי סרטי אימה, יצרו לו עוגה עשויה פונדנט וג׳לי בצורת מח, ונתנו לו לחגוג. התוצאה מצחיקה, משונה ומעוררת באחדים תחושות קשות.

בייבי זומבי 1 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 1 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
״כצלמת שעוסקת בעיקר בצילומי ניובורן היו כמה בקשות מעניינות מלקוחות במשך השנים״, אומרת בייר, שהעסק שלה נקרא ׳גומת חן בזמן׳, ״אבל הפעם זה היה באמת יוצא דופן. לכבוד יום ההולדת הראשון של הלקוח שלי, ההורים שלו התעקשו על קייק סמאש זומבי ריאליסטי, בלי איפור, רק העוגה ועריכת תמונה יצירתית. רעיון הזומבי הזה אולי קצת דרמטי ואפל מדי עבור חלק מהאנשים, אבל הילד נהנה מכל ביס מעוגת יום ההולדת שלו. רגעים לפני שהסתער על עוגת המח שלו בשיא הריכוז, כמו שאפשר לצפות מזומבי בהתהוות, הילדון הזה הקסים אותנו עם חיוכים מתוקים. הקייק סמאש הזה ללא ספק ייזכר לנצח, והלך טוב עם ליל כל הקדושים״.

כשבייר החליטה להעלות את התמונות לרשת, בדיוק בזמן לחג, קיבלה תגובות מגוונות ורבות. המון אנשים התלהבו מאוד, שיתפו, החמיאו ורצו גם בדיוק כזה לילד שלהם, ואחרים הזדעזעו וממש נפגעו. ״אני מניח שזה בסדר לפגוע במוסר שלהם של מה נכון ומה לא נכון בגיל כזה, רק כי זה פאן ומצחיק?״ שאל מישהו, ״היי, בואו לא נחשוב על העתיד ועל תוצאות משעממות של מעשינו, כי זה הורס את כל הכיף״; ״זה הדבר הכי דוחה שראיתי״, הגיבה משתמשת אחרת. ״זומביים זה דבר דוחה נקודה״.

״הוא לא הולבש להיראות כמו זומבי״, הבהירה בייר בשלב מסויים למשתמשים הנרגזים. ״הוא לבש טישירט וג׳ינס כמו שכל הילדים עושים כל יום, בלי איפור, וצילמתי אותו אוכל אוכל ומתלכלך ממנו, כמו שכל הילדים עושים, כל יום, בעקבות התמימות שלהם או חוסר בכישורים מוטוריים. בתמונות המקוריות, לפני העריכה, הוא נראה פחות או יותר כמו ילד מלוכלך.אני יכולה להבטיח לכולם שהוא לא נפגע בזמן ההפקה באותו אחר צהריים מהנה. אני מבינה שכוחה של העריכה פה גורם לחלק מהאנשים לחשוב מחשבות, אבל הוא פשוט ילד נורמלי שאוהב לאכול עוגה״.

בייבי זומבי 2 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 2 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
״קודם כל הצלמת עשתה את הצילומים לבקשתם של ההורים״, ביקש משתמש אחד לתמוך ולהרגיע את הרוחות. ״ובאמת, אנשים, תפסיקו להגזים. הילד לא עשה שום דבר חוץ מלאכול עוגה טעימה בחופש מוחלט להתלכלך, ולהצטלם. הוא לא יזכור את זה ולא נפגע מזה. אני מת על התמונות האלה והן בכלל לא מלחיצות. אפשר לראות בהן את התמימות של הילד ואת ההנאה שלו״.

בייבי זומבי 3 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 3 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 4 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 4 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 7 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 7 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 8 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 8 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 9 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 9 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 10 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 10 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
בייבי זומבי 11 (צילום: A Dimple in Time Photography facebook)
בייבי זומבי 11 | צילום: A Dimple in Time Photography facebook
_OBJ

>> פחד אלוהים: הניקה את בנה כאשר פורץ אלים חדר לביתה