מיכל בן אורי, תושבת אזור 'עיר דוד' בירושלים עלתה היום בצהרים יחד עם קבוצה של תושבי העיר לסיור בהר הבית. בעיצומו של הסיור, בנה הקטן בן השבעה חודשים פרץ בבכי מספר פעמים. בן אורי, נטלה את בנה מהעגלה, התיישבה על ספסל במקום מרוחק וביקשה להניק אותו. שוטרים שהגיעו למקום דרשו ממנה שלא להיניק את בנה ופקדו עליה לצאת מהר הבית משום שהיא עושה פרובוקציה והצגות.

מדינת ישראל, הר הבית 2015איסור על אמא להיניק את בנה התינוק

Posted by ‎אלישמע סנדמן‎ on Monday, November 9, 2015

"למה את עושה את זה פה?", הטיח בה קצין משטרה, "תעשו את זה בחוץ. תפסיקו עם ההצגות". בן אורי שהופתעה מתגובת הקצין, השיבה: "איזה הצגות. הילד בוכה. אתה לא רואה?". אך השוטרים, התעקשו שבן אורי לא תניק את בנה בהר הבית ותעשה את זה בחוץ.

"לא הפרעתי לאף אחד, לא התגריתי באדם. אילו היה ניתן לסיים להניק, זה היה לוקח כמה שניות וזהו", אומרת לנו בן אורי. "זה לא נעים ששוטרים מדברים בצורה כזו לא נעימה ולא עניינית. זה רק הגיוני שאימא תניק את בנה ותאכיל אותו כשהוא בוכה. הם היו לחוצים בלי שום סיבה והם אלה שגרמו לכל ההפרעה והרעש במקום. איפה כתוב שאסור לי להניק את הבן שלי בהר הבית כשהוא רעב?!!!"

עוברי אורח שנכחו במקום תיעדו את הנעשה. "בפירוש לא הייתה שם פרובוקציה. התינוק היה רעב ופרץ בבכי והאישה באופן טבעי רצתה להניק אותו כדי שיירגע. זה דבר טבעי שכל אימא הייתה עושה", אומר אלישמע  סנדמן שצילם את האירוע. "השוטרים התנהגו בצורה לא ראוייה. האימא לא עשתה הצגות, אבל השוטרים התעקשו".

ממשטרת ירושלים נמסר כי "הוצע לאשה להניק את בנה מחוץ להר הבית במקום פרטי ומוצנע ולשוב בסיום להמשך הביקור, אך זו סירבה. משטרת ירושלים משקיעה מאמצים ומשאבים רבים לשמירת הסטטוס-קוו וקיום הביקורים בהר הבית, פועלת באופן מושכל לשמירה על הסדר ובטחון הציבור בהר וללא משוא פנים".

>> פחד אלוהים: הניקה את בנה בביתה כאשר פורץ אלים חדר לביתה