בימים האחרונים וואטסאפ ממשיכה לשחרר עדכונים, שעל חלקם אפילו לא חשבנו. כזה הוא הפיצ'ר האחרון ששוחרר בעדכון בטא לאנדרואיד. לפי האתר המתמחה בעדכוני וואטסאפ, Wabetainfo, עדכון הגרסה 2.23.17.14 כולל בתוכו את האפשרות לייצר סטיקרים בעזרת בינה מלאכותית.

כפי שניתן לראות בצילום המסך, כפתור חדש שנקרא "צור חדש" או באנגלית Create התווסף לחלק מהמשתמשים בפתיחת המקלדת בכרטיסיית הסטיקרים. בעת בחירת אפשרות זו, המשתמש יתבקש להזין תיאור המשמש ליצירת מדבקה. וואטסאפ תציג סט מדבקות בינה מלאכותית שנוצרו על ידי התיאור שהוזן קודם לכן, והמשתמש יכול לשלוח איזו מדבקה שירצה בשיחה. בדוגמה המצורפת התיאור של המדבקה הוא: "חתול צוחק על סקטבורד".

מדבקות אלה נוצרות באמצעות טכנולוגיה מאובטחת המוצעת על ידי מטא. במקרה שאתם חושבים שמדבקה אינה הולמת או מזיקה, אתם יכולים לדווח על כך לחברה. בנוסף, חשוב לציין שתכונה זו היא אופציונלית ומדבקות בינה מלאכותית ניתנות לזיהוי בקלות. המשמעות היא שהנמען עשוי להבין מתי נוצרה מדבקה על ידי טכנולוגיית בינה מלאכותית של מטא.

האפשרות לשלוח סטיקרים שנוצרו בבינה מלאכותית יכולה להקל עלינו להביע את עצמנו. גם מבחינה טכנית היא יכולה לחסוך למשתמשי האנדרואיד חיפושים של סטיקרים באפליקציות שונות, ומשתמשי אייפון בחיפושי תמונות (בזכות האפשרות להדביק סטיקר ישירות בתוך השיחה). בנוסף, הפיצ'ר מאפשר לנו לדמיין סטיקרים ייחודיים שאולי לא היינו מוצאים לעולם ברשת.

התכונה ליצירה ושיתוף של מדבקות בינה מלאכותית זמינה לקבוצה מוגבלת מאוד של בודקי בטא המתקינים את העדכון האחרון של וואטסאפ בטא עבור אנדרואיד, והיא תתפרסם ליותר אנשים במהלך השבועות הקרובים.