עמוד פייסבוק של ארגון הולנדי למען זכויות נשים, שעוסק בסיוע לנשים שצריכות גלולות היום שאחרי, הוסר מפייסבוק על ידי הנהלת הרשת החברית. כך מדווח בגרדיאן. הסיבה - הפר את התנאי שאוסר "עידוד או קידום שימוש בסמים".

בעוד חסימה של עמודים, שבהם יש סחר בלתי חוקי של תרופות מרשם הוא מובן, זה לא המקרה. כאן מדובר, על פי הדיווח, בארגון Women on Web שמטפל באופן מסודר, בנשים שצריכות עזרה בהשגת אמצעים לבצע הפלות, ובהפצת מידע על הנושא. בעמוד של הארגון בפייסבוק יש בעיקר מאמרים ודיונים שעוסקים בזכויות של נשים לבצע הפלה במדינות שונות.

פייסבוק מעסיקה 4,500 עובדים שעוסקים בסינון תוכן לא ראוי מהרשת. העובדים הללו לא תמיד מצליחים למחוק בזמן תכנים בעייתים כמו הסתה ותיעוד של רצח והתאבדות. מצד שני, הצוות בפייסבוק מוחק תוכן לגטימי לגמרי ופייסבוק נאלצת להתנצל לא אחת.

כך קרה למשל עם עמוד שנמחק ובו עבודות של מקעקעת שמשחזרת פטמות לנשים שעברו קטיעת שד, עם יצירת אמנות שהציגה עירום, עם הצילום ההסטורי ממלחמת ויאטנם של ילדת הנפלם ועם תוכן רב נוסף.

מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, הבטיח לפני כשבועיים כי הרשת תגייס אלפי עובדים נוספים ותשפר את האלגוריתם שלה בשביל לסנן טוב יותר. אך עם כ-2 מיליארד איש בפייסבוק שמפרסמים תוכן מדי יום, נראה שיהיה קשה מאוד לעשות את זה בלי פספוסים כאלה.

העמוד למען הנשים, שלו יותר מ-10,000 לייקים, הוסר מהרשת ביום חמישי וחזק רק כעבור 24 שעות ולאחר מחאה בפייסבוק. ברשת החברתית התנצלו בפני מפעילות העמוד וכתבו שהמחיקה נעשתה בטעות. בתגובה שנשלחה לגרדיאן נכתב כי "פייסבוק היא מקום לאנשים ולארגונים לקדם דברים שחשובים להם, ו-Women on Web הוא דוגמה לכך, "אנחנו מתנצלים על כך ועל אי הנוחות שנגרמה".